Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Żywopłot z irgi błyszczącej Cotoneaster lucidus

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot z irgi błyszczącej Cotoneaster lucidus

linakreska 13:28, 23 paź 2020

Dołączył: 23 paź 2020
Posty: 1
witam serdecznie

w temacie ogrodniczym jestem praktycznie laikiem, ale jest postęp, dużo o tym czytam na Ogrodowisku Planuję jeszcze tej jesieni (końcówka pazdziernika) wsadzić żywopłot z irgi błyszczącej (Cotoneaster lucidus). Żywopłot ma w przyszłosci tworzyć dość zwartą, formowaną 2-metrową scianę o szerokosci ok. 70-80 cm i długosci 20 metrów, osłaniającą wjazd na posesję i stanowiącą tło dla rabaty, która mam nadzieję niebawem powstanie

Mam następującą serię dylematów -
1. czy sadzonki irgi z gołym korzeniem mają jeszcze szansę przyjąć się przed zimą czy tylko z doniczek?
2. poczekać z planami do wiosny?
3. jesli chcę sadzić w dwóch rzędach na "mijanego", to czy rozstawa między rzędami 40 cm a między krzewami rzędzie 50 cm wystarczy, czy to totalnie za rzadko? w internecie znalazłam sprzeczne opinie na ten temat...

Dziękuję z góry za wszelaką pomoc

Gardenarium 08:10, 24 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Tak, to doskonały termin na sadzenie z gołym korzeniem, tylko dobrze podlej po wsadzeniu, żeby ziemia oblepiła korzenie
2. Nie czekać z planami do wiosny, wiosną przytniesz.
3. Sadzić w jednym rzędzie. Ja tak radzę, a są dwie szkoły, w jednym rzędzie albo na mijankę. Żadna nie jest nieprawidłowa.

Wskazówki tutaj https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies