Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród gdzie wszystko jest prowadzone w formie bonsai

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród gdzie wszystko jest prowadzone w formie bonsai

moni 19:53, 14 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a czy wszystkie krzewy można formować w bonsai?.
____________________
Mona
Gardenarium 21:37, 14 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magnolii nie można bo nie lubi cięcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 21:53, 14 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Zainwestuj w literaturę. Polecam Ci książkę, którą sama posiadam. Jak dla mnie, o tyle jest fajna bo jest kupa zdjęć, a i język prosty. Jest w niej również lista roślin polecanych na bonzai i to nie mała...











Generalnie dotyczy raczej bonzai, uprawianych w donicach ale są przedstawione etapy cięcią i wiele przydatnych informacji, które można z powodzeniem przenieść do ogrodu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
moni 21:57, 14 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
na pewno skorzystam dziękuję
____________________
Mona
moni 19:30, 16 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
a można by było jeszcze włączyć w to elementy feng-shui dobry czy zły pomysł?.
____________________
Mona
moni 19:34, 16 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
gardenarium napisał(a)
Magnolii nie można bo nie lubi cięcia.

to jakie drzewa i krzewy liściaste i iglaste można prowadzić w formie bonsai( nie za małych tylko naturalnego pokroju w gruncie nie w donicach)
____________________
Mona
hanka_andrus 20:19, 16 paź 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wszystkie!Tylko do tego trzeba cierpliwości.To nie jest zabawa na miesiąc a na lata.W jednym roku tylko przyginamy gałązkę ,a w drugim ucinamy jej 3-4listki.Zresztą,popatrz na strony bonzajowskie- jaka różnorodność form.Jedne się przycina , inne nie, u innych formuje się doskonały kształt,a gdzie indziej sadzi się kilka drzewek imitujących las.I formuje się całość jak na wyspie.Nikt z nas nie wytłumaczy ci z dokładnością,jak należy prowadzić wytypowany okaz.To ty sama musisz wyczuwać.Z każdym drzewem można wyprawiać fikuśne kształty,ale musisz być zdecydowana czego oczekujesz.
Wiem ,że grab górski jest dobrą rośliną,ale ja się za bonzai nie biorę,i szczegółów nie znam.Są specjalne fora uprawiających bonzai,tam musisz się udać.
Życzę powodzenia i za kilka lat,może pokażesz nam swoją najdoskonalszą formę.Z Twojego ogrodu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
moni 20:47, 16 paź 2011


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
na pewno oczywiście jak już będzie gotowe pierwsze zdjęcia dodam
____________________
Mona
Domi 08:04, 19 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj Moni,
wrzucam fotki drzewek formowanych, które napotkałam w szkółkach i które wpadły mi w oko. Ogród założony wyłącznie z bonsai jest możliwy, ale bardzo kosztowny przy zakładaniu.Ceny od 7-8 tys. do nawet 32 tys.za okaz. Im szlechetniejsza i bardziej długowieczna odmiana, tym drożej. Im ładniejszy-tym droższy.Uważaj na świeżo formowane, mogą łamać się pod ciężarem śniegu. Z Bonsai trzeba regularnie zrzucać śnieg, no i dzieci lubią "wieszać się" na gałęziach.



____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 08:20, 19 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies