Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w trakcie tworzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w trakcie tworzenia

sylwia_slomc... 09:06, 22 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
_Anna_ napisał(a)


U mnie co prawda jeden kot plus 14 miesięczny, ciekawski szkrab. Poza parapetem polecam takie rozwiązanie.


Ooo to jest świetne, muszę pomyśleć nad takim przynajmniej na przyszły rok.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sylvatika 15:32, 20 mar 2021


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 253
cześć Aniu
Witam się z krajanką - będę podglądać Twoje ogrodowe poczynania- piękna szklarnia, sądząc po ilości nasion, na pewno będzie wykorzystana na 105%)

pozdrawiam
S.
____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
_Anna_ 21:21, 28 kwi 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Witajcie! Czekałam na wiosnę z głową pełną pomysłów obsadzanie rabat a teraz mam jeden wielki mętlik...sama nie wiem czego chcę. Boję się że gdy wpadnę do ogrodniczego zacznie się kompulsywne kupowanie co mi tylko w ręce wpadnie.

Tyle mam do obsadzenia.
Przy wejściu Ostnice i lawenda, chyba zmienię na coś zimozielonego...

Wzdłuż dojście do domu pissardi i białe tawułki.

Mała rabata przy wjeździe na szybko obsadzona ostnicami, niewiadomą kępa traw od sąsiadki i pęcherznice...efekt żaden

Przed domem stara tuja wykopana z dzialki tesciow, sentymentalny krzak małżonka. Niestetu oberwał (krzak, nie mąż) sniezną czapą spadajaca z dachu. Krzaczek połamany do usunięcia.





Na razie wsadziłam 3 amonogawy i miedzy nimi male hortensje silver dollar. Na temacie z projektowaniem rabat wrzuciłem pomysł...poza Tym jakoś brakuje mi natchnienia...

Na podorędziu z własnej produkcji mam około 60 sadzonek ostnicy i tyle samo kostrzewy i z 50 werbeny patagonskiej do tego białe i fioletowe kobee i białe tunbergie. Mają być biele, róże i fiolety, trawy.

Co tu będzie to nie wiadomo...im wiecej kombinuje tym bardziej się gubię w wizjach i pomysłach
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Pliszka5 19:20, 02 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Myślałaś może nad brzozami dorenbos lub fascination tak się to chyba pisze fajne są też wiśnie kanzan lub sliwy wiśniowe pissardi. Dobrze jest je sadzić po parę sztuk buły utworzyły pewien ład
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
_Anna_ 22:22, 02 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Pliszka5 napisał(a)
Myślałaś może nad brzozami dorenbos lub fascination tak się to chyba pisze fajne są też wiśnie kanzan lub sliwy wiśniowe pissardi. Dobrze jest je sadzić po parę sztuk buły utworzyły pewien ład


Dzięki. Pissardi mam przy wjeździe, dwie niewielkie. Myślałam żeby powtórzyć. A do brzozy mam ogromny uraz. Teściowe mieli piękne na działce ale ilość łusek i pýlków była przerażająca. Sasiedzi to samo. Po woli zaczynaja ograniczac ilosc bo latem nie da sue usuedziec, wszystko leci na taras. Skusiłam sie na jedną brzozę placzacą youngi obok altany. Chodzi za mną mały brzozowy kącik w rogu działki na ostatnim zdjęciu. Dorenbosy mają piękne pnie...są jakieś odmiany, które nie robią takiego bałaganu?
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Pliszka5 23:36, 02 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2020
Posty: 406
Wszystkie brzozy mają identyczne zachowanie jedynie formy penduli mają mniej tego opadu. Ja mam posadzone 6 sztuk dorenbosa i jeszcze mam do posadzenia jedna long trunk oraz jedna spider alley też jest fajna bo na mocno pozakręcane gałęzie a przed ogrodzenie posadziłem też 6 sztuk brzozy sentinele de argente
____________________
Paweł Ogród pod pliszką
_Anna_ 21:31, 16 maj 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Tyle było planów na maj, rabaty, nasadzenia...Tak pech, zwichnieta rzepka w kolanie, stabilizator, kule i rehabilitacja :/ wszystko czeka...pomidory i papryki stoja w szklarni jeszcze nie wsadzone w ziemię, selery i pory az się prosza do gruntu. Chwasty sie panoszą :/ Nie wspomnę już o masie traw i byli które naprodukowałam wczesną wiosną...mąż starą się jak może ale sam ze wszystkim nie nadąża. Dobrze, że tulipany chociaż cieszą oko...







____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies