Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w trakcie tworzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w trakcie tworzenia

_Anna_ 21:28, 01 sty 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Witam. Wasze piękne ogrody aż dech zapierają. Oglądam, szukam inspiracji. Tymczasem chciałam pokazać co razem z moim mężem zrobiliśmy w nieco ponad dwa lata z niczego. Wszystkie prace wykonaliśmy samodzielnie, ale jeszcze dużo przed nami. Za wszelkie sugestie będę wdzięczna.

Po ogarnięciu budowy priorytetem było jak najszybsze założenie trawnika. Kurz i pył były nie do zniesienia.

Otoczyła nas wielka płaska zieleń zaczęły pojawiać się pierwsze nieśmiałe nasadzenia (większość już zmieniła miejsce).




W tzw. międzyczasie załapałam warzywnego bakcyla i zrobiliśmy warzywniak z podniesionym grzadkami i szklarnią. Wszystko D.I.Y.

Tej jesieni zaczęliśmy tworzyć rabaty dookoła domu, i letnią kuchnię w latanie. W planie jest jeszcze taras. Wiosna to będzie czas kończenia i wypełniania rabat nasadzeniami. Na razie upchnęłam w nie kilkaset cebulek wiosennych kwiatów. Ostnice moje od nasionka.

Na koniec tego sezonu tak to wygląda. Zbieram siły na wiosnę.

____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Joku 21:42, 01 sty 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
Nieźle działacie, sporo wykonanej roboty. Zanosi się na uporządkowany ogród, tak czuję.
Szklarnia D.I.Y. marzenie
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Kasya 22:00, 01 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Warzywniak i szklarenka super
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
_Anna_ 22:05, 01 sty 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Dziękujemy! Warzywniak cały czas do dopracowania. Brakuje narożników na skrzynkach, muszę przemalować deski. Robimy kilka rzeczy na raz dookoła domu i w środku. Pracy jest sporo, ale satysfakcja ogromna. Ogród uczy cierpliwości.
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Gardenarium 09:12, 02 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szklarnia zrobiła na mnie ogromne wrażenie, uściskaj Wykonawcę! Chylę czoła. Mój M. też by mi zrobił, ale tyle ma innej roboty, że nawet nie śmiem go prosić.. Zamówiłam i zbudowali, przywieźli.

Zapewne będziesz teraz rozmieszczać więcej drzew, ani się spodziejesz, a zazieleni się i stworzy mikroklimat, a ogród nabierze rozpiętości.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_Anna_ 13:13, 02 sty 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Dziękuję Pani Danuto, szklarnia to nasze wspólne dzieło. Marzyła mi się drewniana. Sporo pracy, bo projekt nasz od zera ale udało się. Pomidory również zadowolone

Zdecydowanie będzie więcej drzew. Na razie mamy kilka owocowych na środku trawnika. Wahałam się czy je zostawić, gdzie ewentualnie przesadzić. Mam nadzieję, że tak będzie ok. Teraz tylko muszę rozplanować nasadzenia na rabatach, żeby wszystko ładnie się zgrało.
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
sylwia_slomc... 18:01, 02 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Witam się Aniu
Hamak ma świetny stojak, letnia kuchnia w moich klimatach bardzo, ale szklarni zazdraszczam otwarcie Jeśli masz jakieś zdjęcia z jej powstawania to prosiłabym o pokazanie bo my się mamy zamiar z czymś podobnym mierzyć w tym lub przyszłym roku, taka mi się podoba bardzo Macie szyby szklane czy z pleksi? Pokażesz jak mocowane? Jak się sprawdza?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
_Anna_ 18:31, 02 sty 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Witaj Sylwia

Poszukam więcej zdjęć na starym telefonie. Konstrukcja jest bardzo prosta. Sama wymyśliłam inspirujac sie pinterestem. Szklarnie robilismy pod rozmiar szyb, które kupiliśmy za grosze z garażowej wyprzedaży z olx. Są hartowane, wiec nie da się ich ciąć. Szklarnia ma wymiar 4x2.6 m. Grunt to wcześniej odpowiednio wyfrezować słupki pod mocowanie szyb. Szyby jak juz wspomniałam kupiliśmy z odzysku, to szklarniowe, hartowane szkło, niestety w małych arkuszach 30x42 cm. Chyba nie były wcześniej używane, znalezlismy na olx w pobliżu. Ktoś kupił dawno temu do szklarni, która nigdy nie powstała. Szybki są montowane na zakładkę, gdyby któraś pękła to łatwo można podmienić.

Szybki chcieliśmy montować na takie specjalne haczyki Z-kształtne szklarniowe, ale przy tak małych szybach i ilosci potrzebnych haczykow koszt byłby dość spory. Na poczatku montowalismy najpierw na paski butylowe, na takie montuje się szyby w autach (uszczelniją i szybko to idzie, ale szybki potrafią zjeżdżać:/ nie polecam) A ostatecznie wygrał klej szklarski, przezroczysty i małe wkręty delikatne zamocowane na krawędziach. Rewelka! Zabezpieczone są jeszcze zewnętrzną listwą.
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Gardenarium 19:58, 02 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jak z wietrzeniem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
_Anna_ 20:23, 02 sty 2021


Dołączył: 01 sty 2021
Posty: 43
Na szczycie jest uchylne okno. Moze w tym sezonie zamontujemy automatycxny otwieracz. Chcieliśmy zrobić otwierane okno w dachu, ale po tym sezonie widzę, że to tylne plus uchylone drzwi w zupełności wystarczą na ten gabaryty.
____________________
Ogród w trakcie tworzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies