Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Basieksp 22:40, 09 sty 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ale cudnie Miło tak sobie podglądać takie widoczki u Ciebie u nas trochę biało szara zima, taka bez wyrazu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 12:07, 11 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Martka napisał(a)
Alicjo, czarujący widok!
Szkoda, że ogród bez śniegu, cała nadzieja w tym, że masz wiele zacisznych miejsc w ogrodzie. Tobie również dobrego tygodnia!


Martka! Dziękuję, śnieg zapowiadają nam dopiero na czwartek. Dobrze, że nie ma silnych mrozów w nocy (ok. -6, -7 stopni) to może nic nie umarznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 12:10, 11 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Dorota321 napisał(a)
Tak jak piszesz Alicjo zima na pewno nie powiedziała ostatniego słowa, chociaż u Ciebie już pierwsze kwiatuszki przywołują wiosnę. U mnie kwitnie 3 ciemierniki - 1 z nich to już całkiem ładny okaz, ale zapominam zrobić zdjęcia.


Dorotko! Na razie mamy tylko mrozik, ale od czwartku zapowiadają śnieg. Mam nadzieję, że trochę przykryje i zabezpieczy rośliny.
Ciemierniki są piękne i dają tyle radości swoją porą kwitnienia. Moje są chyba późniejsze, bo mają dopiero pączki i zakwitają wczesną wiosną.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 12:13, 11 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
basia3012 napisał(a)


Alu, cudnie tam masz. Widok jak z krainy baśni. Czy to przyrody dzieło czy Twoje ręce to stworzyły?


Basiu! Dziękuję bardzo. Staw wykopany ok. 15 lat temu, obsadzony przez nas. Pan koparkowy był bardzo niezadowolony, że nie chcemy równiutkiego prostokąta tylko wymyślamy jakieś nierówności i zatoczki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 12:16, 11 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Basieksp napisał(a)
Ale cudnie Miło tak sobie podglądać takie widoczki u Ciebie u nas trochę biało szara zima, taka bez wyrazu


Basiu! Dzięki. U nas też podobnie, śnieg zapowiadają dopiero na czwartek, a przydałby się, żeby ochronić roślinki przed mrozem. W tym roku niczego nie zabezpieczałam, zostawiłam tylko liście na rabatach. Może nic nie wymarznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 12:18, 11 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Hahaha, nie dogodzisz gdyby był prosty, to tez by pewnie marudził ze nie krzywy Kiedy po raz pierwszy usłyszałam, że ten staw taki młody i zobaczyłam zdjęcia z początków, nie mogła
uwierzyć Wyglada, jakby tu był od zawsze Czy odczuwasz, Alicjo, dobroczynny wpływ stawu na ogród?
beamilusia 09:01, 12 sty 2022


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Alicjo w nowym roku. Pięknie u Ciebie ze śniegiem i bez niego. u mnie również święta były białe, ale potem śnieg stopniał. Teraz znów napadało go całkiem sporo. Chociaż to dopiero styczeń, u Ciebie pierwszy kwiatek wiosenny, śliczny. Ciemierniki u mnie pod śniegiem, ale ja się cieszę. Białe u mnie czasem kwitną już zimą, ale mrozy zawsze zniszczą im kwiatki. Pozdrawiam serdecznie, Alu .
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
jolanka 09:51, 12 sty 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Posiedziałabym nad takim stawem , echhh
Tak jak Ty, poszłam do ogrodu na rekonesans, no i zamiast tylko patrzeć to chciałam sprawdzić czy ciemierniki mają już pąki. Próbowałam odgarnąć leżące na nich liście i wrrrrr..L wyłamałam dwa takie piękne pączusie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Alija 18:26, 16 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
Martka napisał(a)
Hahaha, nie dogodzisz gdyby był prosty, to tez by pewnie marudził ze nie krzywy Kiedy po raz pierwszy usłyszałam, że ten staw taki młody i zobaczyłam zdjęcia z początków, nie mogła
uwierzyć Wyglada, jakby tu był od zawsze Czy odczuwasz, Alicjo, dobroczynny wpływ stawu na ogród?


Martka! Zawsze chciałam mieć wodę w ogrodzie, nawet lata temu sama kopałam oczko wodne, było całkiem ładne, ale zaczęło przeciekać i przerobiłam je (po zasypaniu oczywiście) na skalniak.
Wykopanie stawu podyktowało samo życie, teren był tak podmokły (kiedy staliśmy się jego włścicielami), że nawet w lecie trudno było tam wejść suchą nogą, był tylko rowek i małe bajorko.
A teraz staw to same zalety, chłodek w lecie (fajne miejsce do odpoczynku), woda do podlewania, dobre miejsce dla zwierząt (ptaki, żaby, ryby, ważki, zaskrońce, itp.), rośliny wodne (nenufary), całkiem przyjemne widoczki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 18:33, 16 sty 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8699
beamilusia napisał(a)
Witaj Alicjo w nowym roku. Pięknie u Ciebie ze śniegiem i bez niego. u mnie również święta były białe, ale potem śnieg stopniał. Teraz znów napadało go całkiem sporo. Chociaż to dopiero styczeń, u Ciebie pierwszy kwiatek wiosenny, śliczny. Ciemierniki u mnie pod śniegiem, ale ja się cieszę. Białe u mnie czasem kwitną już zimą, ale mrozy zawsze zniszczą im kwiatki. Pozdrawiam serdecznie, Alu .


Beatko! Bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. U mnie wszystkie ciemierniki kwitną dopiero na wiosnę. Ja już nie mogę się doczekać, ale cóż, nic nie poradzimy, trzeba czekać. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies