Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 07:44, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Monika83 napisał(a)
. Moją Bouquet Rose mam od jesieni wykopałam sporą sadzonkę z ogrodu mojej mamyNawet nie liczyłam na jej kwitnienie w tym roku,ale zakwitła. Dobrze jest mieć ich więcej bo zawsze coś za kwitnie


Monika! Moja niebieska jest u mnie już ładne parę lat, nawet nie pamiętam od kogo ją dostałam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 07:48, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
LIDKA napisał(a)
Dawno nie byłam. Oko nacieszyłam. Liliowcowa piękna i rzadkie gat motyli przylatują do Ciebie.
Pięknie!!!


Lidko! Bardzo mi miło, dziękuję. Motyle przylatują głównie do jeżówek, ale nie tylko, lubią też np. tojeść orszelinowatą,
potem będą budleje i rozchodniki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 07:51, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Ewa777 napisał(a)
Piękna ta niebieska hortensja Ja marzę o tym, żeby któraś u mnie była niebieska lub fioletwa. Niestety w mojej ziemi brakuje glinu i mam same różowe, czerwone i białe hortensje ogrodowe.


Ewo! Dziękuję. Przynajmniej jedna ogrodówka mi kwitnie.
Twoje hortensje są przepiękne, w ogromnej ilości kwiatów i wspaniałych kolorach, Tobie można zazdrościć hortensji,
bo masz cudowne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 07:54, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Rumianka napisał(a)
Przy takiej ilości kwiecia można zapomnieć o wszystkim. Doczekaliśmy się wreszcie. I niech tak zostanie na dłużej.


Elisko! Tak, mamy teraz piękny czas, czekamy na te chwile tak długo, a potem on tak szybko mija
i za chwilę znowu jesień. Cieszmy się więc póki czas.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 07:56, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Gosialuk napisał(a)
Alicjo jak fajnie uwieczniłaś te motylki. I w dodatku znasz ich nazwy.
Bardzo lubię obserwować podrywające się chmary motyli z jeżówek czy innego kwiecia. Myślę sobie wtedy, że dobrą im zrobiłam stołówkę. Ta niebieska hortensja świetnie wygląda.



Gosiu! Dziękuję, trudno zrobić ładne zdjęcia komórką, ale starałam się.
Ja też uwielbiam obserwować te wszystkie fruwające nad kwiatami, piękne chwile.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:02, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Alicja169 napisał(a)
Motyle robią wrażenie, masz dobre ujęcia, takie wyraźne, piękne.! U mnie w tym roku znacznie mniej motyli, dotąd nie było jeszcze "dnia Motyla", chyba że przeoczyłam z powodu upałów.
A może dlatego, że mam w tym roku nieco mniej jeżówek?.


Alicjo! Ja też uwielbiam motyle, są piękne. U mnie w tym roku jest ich nawet sporo, głównie przylatują do jeżówek, budleje jeszcze u mnie nie kwitną. Parę lat temu, kiedy miałam liatry (niestety skutecznie je ograniczyłam) to przylatywało do nich mnóstwo motyli.
Ostatnio widziałam nawet pazia żeglarza, którego u mnie rzadko się widuje, niestety nie miałam przy sobie telefonu.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:10, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
ewsyg napisał(a)
Alicjo, rośliny masz takie dorodne, u Ciebie chyba nie ma suszy. U mnie też jest dużo motyli za sprawą budlei. Pięknie kwitną Ci anabelki, są takie sztywne, moje się pokładają. Masz na to jakiś patent ? Ciekawa jestem, czy masz w oczu wodnym glony ? U mnie przy tych upałach jest mnóstwo. Dokupiłam roślin wodnych i jutro czeka mnie sadzenie.
Pozdrawiam


Ewo! Dziękuję, u mnie susza była ogromna, ale mam w ogrodzie miejsca, gdzie nie było tak źle,
ale w innych trochę roślin pousychało. Budleje u mnie jeszcze nie kwitną, motyle przylatują głównie do jeżówek.
Anabelki też się pokładają, popodpierałam jak się dało, na zdjęciach tego nie widać.
U mnie nie ma glonów, bo zbiornik dość duży ok. 10mx30m, za to mułu bardzo dużo.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 08:27, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Martka napisał(a)
Alicjo, zainspirowałaś mnie odetka i nabyłam dziś dwa krzaczki. Ile miejsca jej zostawić? Jak wysoka u Ciebie rośnie?


Marto! Cieszę się. Odętka nie ma dużych wymagań, z czasem tworzy spore kępy, bo rozrasta się podziemnymi rozłogami, uważaj bo lubi się "rozłazić" , więc ile miejsca jej zostawić zależy od tego ile chcesz jej dać. Osiąga ok.70 cm wysokości, oczywiście też zależy to od warunków. Na słońcu ładnie, prosto się trzyma, natomiast w cieniu trochę się pokłada. Występuje w kolorze białym i różowym.
Powodzenia
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 08:39, 27 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alicjo, dziękuję dziś wieczorem sadzę
Alija 23:31, 27 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Martka napisał(a)
Alicjo, dziękuję dziś wieczorem sadzę


Powodzenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies