Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

Wiolka5_7 23:29, 27 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Judith napisał(a)

Mój zbyt wiele słońca nie mają. Mamy przyczynę .
tak to na pewno przyczyna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 23:40, 27 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
LIDKA napisał(a)


Jakieś wybiorę i kupię. Ale w mojej szkółce sa tylko doniczki zeszloroczne i wygladają na martwe.
Poszukam.
W poniedziałek dostane realne fotki gracków od znanego tu sklepu pani Marzenki. I zobaczę czy się zdecyduję.
Wacham się między Morning a grackami.



Tak jak ktoś tu pisał gracilimusy mogą być oszukane. Poczekaj jeszcze mogą wyglądać martwe bo jeszcze w donicach moga nie odrastać.
Tak prawdę mówiąc trawy najlepiej kupować pod koniec czerwca poniewaz wtedy już są spore w donicach.

Gracilimusy w zeszłym i w tym roku dzieliłam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:46, 27 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
olciamanolcia napisał(a)
A może miskanty Zebrinusy? Są dość wysokie ale w poprzeczne prążki U mnie o dziwo kwitną. Mam jednego w brzozowej .



Zebrinusy w masie wyglądają okropnie słowo daję. Jako solitery mogą być ale w masie beznadzieja.

Przy kupnie traw trzeba też patrzeć aby były dekoracyjne jesienią aby się ładnie przebarwiały.
Melopartus, Menory - na żółto się przebarwiaja, Rosi ale jest ekspansywny na czerwono.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rojodziejowa 00:02, 28 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8709
ElzbietaFranka napisał(a)



Zebrinusy w masie wyglądają okropnie słowo daję. Jako solitery mogą być ale w masie beznadzieja.

Przy kupnie traw trzeba też patrzeć aby były dekoracyjne jesienią aby się ładnie przebarwiały.
Melopartus, Menory - na żółto się przebarwiaja, Rosi ale jest ekspansywny na czerwono.


Kurcze, wydaje mi się, że Słowiński mówił o Rosi, że nie jest ekspansywny, tylko podobnie jak Memory rośnie szeroko
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 06:02, 28 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
Bardzo fajny basen, można już sobie popływać w takim A macie jakieś podgrzewanie? Ja mam bardzo podobny, chyba już 6-7 lat wytrzymał. Trochę mniejszy bo ma trzy podpory z boku. I zawsze mieliśmy problem z temperaturą wody. Max 24 stopnie. Niestety u nas w cieniu stoi, bo w lesie nie mam słonecznej miejscówki. Planujemy już kolejny i koniecznie jakiś system podgrzewania do niego.
I jeszcze jedno doświadczenie. Woda z wodociągu utrzymywała się znacznie dłużej przejrzysta niż z pompy własnej i nie wymagała tak dużo chemii. Z pompy dość szybko zieleniała, nawet pomimo wszystkich wymaganych specyfików.
My mamy specjalnie wykopany wgłębnik, na jakieś 80cm i wokół posadzone żywopłoty cisowe, z dodatkiem molini Karl Foester żeby zachować prywatność.
Udanego sezonu pływackiego Ciekawa jestem jakie będziecie mieć doświadczenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
olciamanolcia 07:56, 28 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7191
ElzbietaFranka napisał(a)



Zebrinusy w masie wyglądają okropnie słowo daję. Jako solitery mogą być ale w masie beznadzieja.

Przy kupnie traw trzeba też patrzeć aby były dekoracyjne jesienią aby się ładnie przebarwiały.
Melopartus, Menory - na żółto się przebarwiaja, Rosi ale jest ekspansywny na czerwono.


Ja mam jedną sztukę . Rośnie w brzozowej obok Cabaret, rozplenic i silberspinne . Gdzies mam zdjęcie zebrinusow w szpalerze stanowiącym tło dla hortek . Nie wyglada to najgorzej ale nie każdy lubi paskowane poprzecznie trawy .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 07:58, 28 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7191
A może proso Northwind ? Te które mam przy tarasie? Te kupując na pewno nie dojdzie do pomyłki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 07:58, 28 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Rojodziejowa napisał(a)


Kurcze, wydaje mi się, że Słowiński mówił o Rosi, że nie jest ekspansywny, tylko podobnie jak Memory rośnie szeroko



Mam Rosi. Posadziłam 3 lata temu 2 szt z internetu. W zeszłym roku już dzieliłam. Teraz wiosna wykopałam jedna kępę i podzieliłam ja na 6 szt. Przyjęły się bez problemu i są już wysokie. Kłącza rosną dosyć płytko, są grube szerokie rozłogi od środka kępy ok 30-40 cm. To jest dużo po 2 latach.
Rosi jest wyższy od Menory, łodygi ma sztywniejsze.
Rosi Ładnie się przebarwia na ciemno czerwony kolor jesienią ( Menory żółty), ma białe kity.
Przebarwienia zależą gdzie posadzone moje są w pełnym słońcu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:06, 28 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
olciamanolcia napisał(a)
A może proso Northwind ? Te które mam przy tarasie? Te kupując na pewno nie dojdzie do pomyłki




Nie wiem jak się to proso zachowuje. Miałam różne prosa i wszystkie wyrzuciłam przede wszystkim u mnie się rozsiewaly wystarczy sprzyjający rok (jesień).

Prosa są cienkie i lepsza burza łamią się. kwiatostany ciężkie ładnie wyglądają rano ale namoknięte pochylają się i lania. Trzeba też uważać gdzie się je sądzi aby wiatr nie po łamał.
Zostawiłam tylko jedno proso niskie i posadzone w zacisznym miejscu.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
jolanka 09:00, 28 maj 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16483
Najlepiej pooglądać sobie trawy na żywo. Największy wybór jest w Daglezji - kupowałam tam kilka odmian i jestem baaardzo zadowolona. Tam chyba nie robią pomyłek odmianowych
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies