Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Glina i zielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Glina i zielsko

olciamanolcia 11:55, 28 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7192
LIDKA napisał(a)


Jaka Jego wysokość?


Prawie 2 metry
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 11:57, 28 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334
ElzbietaFranka napisał(a)
Co wybierze? Trudny wybór ma ogląd jaka trawa i gdzie się sprawdza czy nie.
Jest dużo pięknych traw (miskantow bo wyższe potrzebne), dla mnie piękna trawa jest też wanilla skay.
Bardzo ważne w wyglądzie jest gdzie jest posadzona czy w szpalerze, Kępie czy jako soliter wtedy ma przestrzeń. W słońcu, cieniu, półcieniu.
Nie ma jako takiego rankingu pięknych traw tylko reklama jak coś nowego pokaże się na rynku.
Czasem popada się w zachwyt jak widzisz na focie u kogoś kupisz i możesz się rozczarowac.



Przez Wasze podpiwiedzi trudniejszy wybów. Idę poogladac te podpowiedziane trawy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 13:15, 28 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7334


Pada i wieje. Muszę od nowa zapalikować derenie bo sie gną. Bambusowe kijki już za cienkie do rozrośnietych koron.

Co do traw.
Zrobilam ściągę z wysokosci gatunków miscantów.

I teraz to dopiero nie wiem co posadzić.

Moje typy:

Morning light
Gracilimus
Rotsilber
Memory
Silberfender

Który z nich budzi się wcześnie?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Roocika 13:27, 28 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ja mam gracki, a mokrym półcieniu i na razie niskie i mało gęste. Innych nie znam

Ciekawe co wybierzesz.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wiolka5_7 14:10, 28 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Mam Gracki ,Ml i Memory i Memory obudził się ostatni ,ale szybko nadrobił i jest z nich najwyższy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 18:45, 28 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
LIDKA napisał(a)


Pada i wieje. Muszę od nowa zapalikować derenie bo sie gną. Bambusowe kijki już za cienkie do rozrośnietych koron.

Co do traw.
Zrobilam ściągę z wysokosci gatunków miscantów.

I teraz to dopiero nie wiem co posadzić.

Moje typy:

Morning light
Gracilimus
Rotsilber
Memory
Silberfender

Który z nich budzi się wcześnie?



Ja przynajmniej nie podejmuje się odpowiedzieć na to pytanie. To wszystko zależy jaka wiosna i gdzie mieszkasz. U Irenki budzą się najwcześniej

Wybór dobry.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agatorek 20:07, 28 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Lidka, jeśli Ci się bardzo nie śpieszy, to zrobiłabym tak, jak pisze Jolanka. Do Daglezji masz kawał drogi , ale w okolicznych szkółkach też powinni mieć trawy. Myślę, że jak kupujesz dość sporo, to lepiej je zobaczyć na żywo przed zakupem, żeby później nie żałować.

Odnośnie wysokich miskantow, to jest jeszcze odmiana Nishidake. Dorasta do 2-2,5 metra z kwiatostanem.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 20:39, 28 maj 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Widzę, że szukasz miskantów żeby posadzić wokół basenu. A ten basen to będzie na stałe? Jaki wysoki? Jesteś pewna, że to dobry pomysł? Bo miskanty to raczej późno stratują. Z tego co kojarzę to w sierpniu nie są chyba jeszcze zbyt gigantyczne. A basen zwykle stoi do września.

A może bambusy wysokie na 2-3 metry? Albo laurowiśnia z tych wyższych?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 20:49, 28 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Myślę, ze bardzo wysokie trawy niekoniecznie bedą dobrym pomysłem. Ważne, żeby przysłoniły nieco basen, ale nie widok z basenu na ogród .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Margerytka40 20:56, 28 maj 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Podglądam dyskusję i już wczoraj miałam napisać bo nasunęło mi się to samo co Ani. Nie napisałam bo nie chciałam dziegciu dodawać do tych miskantowych planów. Kurcze, wysoki ten basen. Przynajmniej tak wygląda. Też myślę, że trawy nie spełnią tu zadania przysłony. Żywopłot? Wysoki musiał by być. A co poza sezonem kąpielowym? Będziecie ten basen chować na zimę? Jeśli tak to w tym miejscu? Jeśli nie to może obniżyć ten basen? Zrobić taki ala wgłębnik? Jeśli jesteś na 100%przekonana do tych traw to je sadź, ale jeśli nie, to może jeszcze przemyśl.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies