Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podniesiona konstrukcja ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Podniesiona konstrukcja ogrodu

lawregill92 12:41, 27 sty 2021

Dołączył: 27 sty 2021
Posty: 1
cześć

Zamiast kupować podniesiony ogród, planuję go zbudować. Wydaje się to proste, tańsze itp. Mimo wszystko mam kilka pytań, z którymi może ktoś z Was mógłby mi pomóc. Najpierw planuję zrobić łóżko ogrodowe 4x8 o głębokości 30 cm. Mam zamiar zrobić sześć 2x4x12 LUB cztery 2x6x12. Moje pytania:

Czy powinienem użyć trzech 2x4 lub dwóch 2x6, aby osiągnąć pożądaną głębokość? Czy to czysto estetyka, czy też dwa 2x6 sprawią, że będzie mniej wytrzymały w porównaniu z trzema 2x4?

Będę używał czterech słupków 4x4 w każdym wewnętrznym rogu do łączenia desek i będę kopał w ziemi kilka cali, aby dopasować się do łóżka. Czy nadal muszę używać stawek? Denerwuje mnie kłanianie się łóżka.

Pomyśl, że to wszystko. Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana. Dzięki
Gardenarium 12:45, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co to znaczy 4x6 ? 4 metry na 6 metrów? Do czego te skrzynie, do uprawy warzyw? Niezupełnie rozumiem pytania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 12:50, 27 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Danuś, to bot, robot, a nie prawdziwy człowiek. To można zablokować. Na jednym z niemieckich forów też istnieje taki problem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 13:02, 27 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dałam to do Michała. Ja myślałam, że to ktoś pisze przez tłumacza google stąd te "łóżka" i nieskładne pytanie. Jeśli będzie kontynuacja w dziwny sposób to usuniemy ten wątek a robota zablokujemy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 13:07, 27 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Jest jeszcze jeden taki wątek, coś z projektowaniem ogrodu w tytule.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies