Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róża w domu w doniczce - więdnie i usycha

Pokaż wątki Pokaż posty

Róża w domu w doniczce - więdnie i usycha

Ola4411 16:31, 22 mar 2021

Dołączył: 22 mar 2021
Posty: 5
Witam, ostatnio dostałam różę doniczkową (nie wiem jaka to odmiana, kupiona w Lidlu) i próbuję jakoś ją ,,ogarnąć" Nie mam pojęcia jak należy postępować z tą roślinką, więc pewnie robię coś źle, bo uschło mi już kilka pędów (a wraz z tym większość pąków)i ucięłam je. Przez kilka dni było potem ok, nawet zakwitł mi jeden pąk, ale niestety jeden pęd znowu zupełnie zamiera. Nie wiem, czy to tak powinno być, że te pędy brązowieją od dołu a następnie całe zamierają? Czy to wina złej temperatury/ ilości wody? Róża stoi w dobrze nasłonecznionym miejscu, dbam żeby nie miała sucho (podlewam mniej więcej co drugi dzień) Proszę o rady jak powinnam się zajmować taką roślinką
Anda 16:40, 22 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Olu, niestety nie ma czegoś takiego jak róże doniczkowe. Te sprzedawane na różne okazje w marketach spożywczych czy innych są hodowane tylko na krotki czas ala bukiet róż ciętych. Róże to rośliny ogrodowe.

Poza tym za często ją podlewasz. Ona nie musi mieć tak wilgnej gleby. Podlewaj tylko jak wyczujesz palcem, że gleba jest sucha z wierzchu.

Jeśli chcesz ją ratować, to zacznij ją w ciepłe dni (od 10 stopni wzwyż) wynosić na dwór na słońce.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ola4411 17:04, 22 mar 2021

Dołączył: 22 mar 2021
Posty: 5
Dziękuję! A ten zwiędnięty pęd powinnam zostawić, czy jakoś uciąć?
Anda 17:12, 22 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tak, wytnij go, z niego już nic nie będzie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 21:47, 22 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Róża w domu... nie takie warunki lubi róża. Zimą to czeka w gruncie na wiosnę.

Sprawdź czy doniczka brązowa ma dziury (pewnie ma) a doniczka osłonka kremowa nie ma dziur. Jak lejesz wodę, często na pewno róża moczy się w nadmiarze wody. Wylewaj tę wodę, albo podłóż kamyki aby róża nie topiła się w wodzie. Korzeniom potrzebny jest tlen. Muszą oddychać a nie się topić.

Przesadź do świeżej ziemi, przy okazji utnij zgniłe korzenie. jak przez mgłę widzę, że rośnie w torfie, a to nie jest podłoże dla róż. Jak przesadzisz - poprawisz jej warunki oczekiwania do wsadzenia do gruntu, gdy zrobi się ciepło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies