Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Uciążliwy rów - jak wzmocnić i obsadzić

Pokaż wątki Pokaż posty

Uciążliwy rów - jak wzmocnić i obsadzić

Karina2017 19:19, 17 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59


Proszę o pomoc i pomysły jak obsadzić/ ulepszyć, wzmocnić ten rów. Obraz nędzy i rozpaczy. Posadzone są berberysy, irgi major, które w części nie przetrwały zimy, róże płożące posadzone tej jesieni. Rów na wiosnę wygląda tragicznie, agrotkanina do zdjęcia, porwana po 2 sezonach. Wciąż obrasta chwastami... Co w kratki? Czy ktoś ma jakiś pomysł? Może dosadzić irg i czekać jak obrośnie? Rów ma wystawę południową.
Będę wdzięczna za każdą pomoc.
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
sylwia_slomc... 21:40, 17 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Witaj Ja mam podobny rów i walczę z nim już kilka sezonów, na brzegach obsadziłam liliowcami, bergeniami, rozplenicami, a w kratki nasadzam dąbrówkę i floksy, oraz sieję niezapominajki. Jeszcze nie wygląda jakbym chciała, ale z sezonu na sezon lepiej. Na wyższym brzegu mam posadzone paprocie, pięciorniki, miodunkę. z irgi zrezygnowałam świadomie bo mój rów od dwóch lat wylewa i zamienia się w rwącą rzekę niosącą pełno śmieci i mułu, które na irdze by zostawały. Róż w takim miejscu bym wcale nie sadziła bo pielęgnacja mega trudna na takim stanowisku. Do tego to ciek wodny, a róże wymagają różnych oprysków w sezonie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karina2017 08:35, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj Ja mam podobny rów i walczę z nim już kilka sezonów, na brzegach obsadziłam liliowcami, bergeniami, rozplenicami, a w kratki nasadzam dąbrówkę i floksy, oraz sieję niezapominajki. Jeszcze nie wygląda jakbym chciała, ale z sezonu na sezon lepiej. Na wyższym brzegu mam posadzone paprocie, pięciorniki, miodunkę. z irgi zrezygnowałam świadomie bo mój rów od dwóch lat wylewa i zamienia się w rwącą rzekę niosącą pełno śmieci i mułu, które na irdze by zostawały. Róż w takim miejscu bym wcale nie sadziła bo pielęgnacja mega trudna na takim stanowisku. Do tego to ciek wodny, a róże wymagają różnych oprysków w sezonie.


Dziękuję serdecznie za odpowiedź! Czy masz może zdjęcia swojego rowu? Chętnie zobaczę jak ktoś powoli wygrywa tę nierówną walkę. Dzięki jeszcze raz za odpowiedź, to mój pierwszy wpis na forum
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Karina2017 08:48, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Róża, która gości na zboczu rowu to hay five, płożąca, podobno ma dużo przetrwać, zobaczymy - ten rok to pierwszy sezon.
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Karina2017 20:09, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły i zdjęcia... Proszę o wskazówki
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
sylwia_slomc... 20:20, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Jest na forum wątek Beatki "Historia ogrodu z rowem" zajrzyj.
a to mój rów w sezonie




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Karina2017 20:27, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Dziękuję za wątek, już lecę tam zaglądać. Jeśli chodzi o Twój rów, jest piękny, inspirujący. Dziękuję bardzo za pomoc
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Gardenarium 21:34, 18 kwi 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obejrzyj jeszcze ten watek, na bazie pytań Beatki założyłam specjalny wątek i są tam zdjęcia. Naprowadziły Beatkę na właściwy tor, może się uda i w tym przypadku?
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2861-naturalny-strumien-ciek-wodny-row-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karina2017 11:53, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Dziękuję serdecznie, bardzo dużo inspiracji w wątku Beatki, teraz muszę na spokojnie jeszcze raz przeczytać wszystko z ołówkiem w ręku, rozplanować. Mój rów mieści się przy ulicy, więc jego prawa strona, prawy brzeg to zapewne będzie trawa, czasem zajeżdżają tam samochody. Lewa strona rowu za to będzie moja i choć nie jestem pewna swoich zdolności, dopiero co zaczynam przygodę z ogrodem, to wróciły mi chęci i pozytywne nastawienie po przeczytaniu wątku Beatki, że to trudna walka - fakt, ale efekty mogą być wspaniałe.
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
sylwia_slomc... 11:57, 19 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
Trzymam kciuki:0 W tym wątku co Danusia podlinkowała, masa inspiracji, jest tez rów Tamaryszka, a ja w nocy wrzuciłam całą historie z powstawania mojego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies