Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród z nowymi właścicielami

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród z nowymi właścicielami

Karina2017 12:57, 06 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Kupiony dom i działka od starszych ludzi. Pan Właściciel z ogromną miłością pielęgnował, wybierał i sadził rośliny. Wielkie ukłony dla niego. My przejęliśmy działkę w stanie dobrym, jednak widać było już brak sił na zadbanie o wszystko. Pierwszy rok spędziliśmy głównie na obserwacji co rodzi ta ziemia. I pomimo, że powierzchnia działki jest nieduża, jest na niej wiele różnych gatunków roślin, nie tylko ozdobnych. Drugi rok to głównie większe prace, rozbiórka niebezpiecznej szopy, zmiana dachu na budynku gospodarczym i przesadzanie roślin. Teraz próbujemy jakoś poskładać te nasze marzenia o ogrodzie, zaplanować, pracy ogrom, szczególnie, że startowaliśmy z poziomu wiedzy - ,,to zielone to trawa, a reszta to kwiatki"



____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Kasya 13:59, 06 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41832
Piękną glicynie widzę i liliowce
I zlotokap ogromy
Warto zostawic rosliny w dobrym stanie bo i wiek i rozmiar to duza wartość
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Alija 14:13, 06 cze 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Witam! Piękne, duże rośliny. Też myślę, że warto je zostawić i i tworzyć nowy ogród wykorzystując, to co jest. Takie piękne okazy to skarb. Ja mam glicynię juz ładnych parę lat i nie kwitnie, a Wasza cudna!
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Karina2017 14:50, 06 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Dziękuję za miłe słowa! Tak, okazy zostają, cześć przesadzamy, jak na przykład hortensje. Teraz powoli zmieniamy ogródek, planujemy nasadzenia i dokształcamy się. Tu, na tym forum, portalu jest tyle wspaniałych treści i pięknych ogrodów, morze inspiracji i wiedzy. W przyszłym roku prawdopodobnie czeka nas rozbudowa domu, remont elewacji, dlatego nie możemy wziąć się za ogród pełną parą, żeby młode nasadzenia nie zniszczały pod budowlanym natłokiem. Chcę dodawać nowe zdjęcia, mam nadzieję, że będzie to pamiętnik zmian i wspomnień
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Dorota123 15:14, 06 cze 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Witaj Karinko, odziedziczyliście po poprzednich właścicielach całkiem ładne i okazałe rośliny. Chętnie wróciłabym do Twojego ogrodu, ale bez podpisu nikt do Ciebie nie trafi. Musisz nazwć jakoś swój wątek i musi on się znaleźć pod każdym Twoim wpisem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Karina2017 16:06, 06 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Dorota123 napisał(a)
Witaj Karinko, odziedziczyliście po poprzednich właścicielach całkiem ładne i okazałe rośliny. Chętnie wróciłabym do Twojego ogrodu, ale bez podpisu nikt do Ciebie nie trafi. Musisz nazwć jakoś swój wątek i musi on się znaleźć pod każdym Twoim wpisem.


Dziękuję! Zrobione, powoli uzupełniam profil i zapraszam do mnie zaglądać
Dorotko, przejrzałam Twój profil, Twoje zdjęcia z ostatnich wpisów, gratuluję, masz piękny i bogaty ogród! Pozdrawiam serdecznie Krajankę
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Karina2017 16:25, 06 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Kolejne zdjęcia ogrodowe, mam nadzieję, że uda mi się wkrótce przygotować plany na zmiany do podzielenia się tutaj
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Zuza2 16:36, 06 cze 2021

Dołączył: 21 cze 2020
Posty: 11
Złotokap - okaz piękny.
Należy jednak uważać ( zwłaszcza przy dzieciach )ponieważ jest to roślina silnie trująca. Korzenie, kwiaty i strąki.
Karina2017 16:43, 06 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2021
Posty: 59
Zuza2 napisał(a)
Złotokap - okaz piękny.
Należy jednak uważać ( zwłaszcza przy dzieciach )ponieważ jest to roślina silnie trująca. Korzenie, kwiaty i strąki.

To prawda, mam małego szkraba i wciąż się biję z myślami co zrobić... Czy ściąć, czy nie. Okaz piękny, ale tuż przy tarasie... Może to być niebezpieczne.
____________________
Stary ogród z nowymi właścicielami...
Kasya 16:52, 06 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41832
Karina2017 napisał(a)

To prawda, mam małego szkraba i wciąż się biję z myślami co zrobić... Czy ściąć, czy nie. Okaz piękny, ale tuż przy tarasie... Może to być niebezpieczne.

Bardzo wiele roślin w ogrodzie jest trujących, trzeba uczyć i tłumaczyć, szkrab zaraz przestanie być szkrabem
Bardziej niebezpieczne są takie rosliny które maja trujące owoce jak konwalia czy cis
Trzeba po prostu uwazac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies