Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Gruszka_na_w... 14:16, 27 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Skończyłam czytanie całości historii o powstawaniu wilczego ogrodu. To była pasjonująca lektura i trochę mi żal, że teraz muszę czekać na bieżące wpisy. Pozostaję w nadziei, że nie każesz długo czekać na kolejne odcinki tej pięknej opowieści.
Maglesko, zazdroszczę Ci energii i motywacji do Ciągłego upiększania tego Twojego miejsca na ziemi. Wydawało się, że jest pięknie, a za moment udowadniasz nam, że może być jeszcze piękniej. Zaczyna brakować przymiotników na określenie odczuć związanych z oglądem tego, co tworzysz. Zostaje jak u Bożenki bądź "niemy zachwyt", wypadnięcie szczęki lub wzdychanie. Możesz z pewnością być dumna z tego, co stworzyłaś. Ogród idealnie wpisuje się w krajobraz. No cudo!

A ozdoby na tarasie i w strefie wejściowej, te łany doniczek z ozdobnymi roślinami- dla mnie to już kompletny odlot. Niedościgniony wzór.

PS> Jak bardzo wizualnie się skurczyły te trawiaste kwadraty w starej części ogrodu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 20:51, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
anpi napisał(a)
Madziu, u Ciebie to można oczopląsu dostać! Ale w takim pozytywnym znaczeniu! Moje oczy pląsają wśród tych wszystkich trawek, przeskakując z rabaty na rabatę w tą i z powrotem nie mogąc się napatrzeć na te wszystkie lekkie i piękne kolorystycznie zestawienia mimo różnorodności i ogromu roślin!
Taras cudnie jesienny! Zaskoczyłaś mnie tymi samodzielnie wykonanymi dyniami!!!Superowe są! Fajnie wszystko skomponowałaś!
U mnie jeszcze zero wystroju jesiennego, myślałam, że zrobię dziś chociaż jakiś wianek, ale deszcz zmoczył wszystkie rośliny i jakoś mi się odechciało


Aniu dokładnie można oczopląsu dostać nie umiem i nawet nie chcę się ograniczać
jedynie przeraża mnie fakt ,że nie wyrabiam z ogarnianiem -już chyba z 5 dzień poświęcam na plewienie i drobne roszady i dopiero jestem koło domku ogrodnika -zanim dojdę do końca ,to będę musiała od nowa plewić

tylko te 3 dyńki własnoręcznie zrobione ( to akurat mega proste jest -koc ,poduszka i sznurek )-kółka słomiane wiszą i czekają na jakąś wenę -a u mnie z tym kiepściutko -nie mam drygu do takich robótek -naoglądałam się filmików i miałam robić jeden z hortensji ,drugi z traw ,a 3 z jakiś innych jesiennych akcentów ,nawet klej na gorąco kupiłam -przydałabyś się tu razem z Agą ,żeby mnie podszkolić
mój ogród jesienią wygląda lepiej niż latem
może się skusicie przyjechać
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:56, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
basia3012 napisał(a)
Madziu, na te sztuczne dynie to się nabrałam. Dopiero po przeczytaniu, że sama je zrobiłaś wróciłam do zdjęcia i przyjrzałam się dokładnie. Zdolniacha z Ciebie. Te pikowania, ogonek. No, no, pięknie.
Taras Wspaniale urządzony, przytulny i jesienny.
Rabaty wypełnione jesiennymi pięknościami. Klony cudne.
Kolory jesieni bardzo, bardzo lubię.

Z plewienia też nie jestem zachwycona ale mus to mus. Da się przeżyć. Tylko, że Ty masz hektary. Ale za to masz przestrzeń do szaleństw ogrodowych.


Basiu dziękuję ,ale to naprawdę mega proste do zrobienia -wystarczy sznurek ponaciągać na wypełnieniu
z tarasu troszkę zabrałam popierdółek ,bo pomimo ,że lubię ,to trochę przesadziłam -zabrałam wazonik różowy i poduszkę bordo tylko
a .....i liście rdzawe też wróciły na rabatę

z tym plewieniem to wiesz ....żeby to było tylko to ,to jakoś by poszło ,ale ja przy okazji tetrisy urządzam -przesadzam coś z miejsca na miejsce
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:58, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Nowa12 napisał(a)
Ale masz odstawiony juz taras . Zresztą jak co roku. A ile dywanów. Przytulnie jak w domu .


Aga dziękuję
to nie prawdziwe dywany - tylko takie tarasowe -mogą moknąć-lubię boso biegać i rano z kawusią jakoś przyjemniej siedzieć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:05, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Kontonaogrod napisał(a)
Pięknie masz Te dynie z koca i poduszek rewelacja! Siedziałabym na Twoim tarasie i podziwiała otoczenie i ogród, super

pozdrawiam!

Hej Ania Witaj u mnie
czasem na tarasie siedzę -w szczególności ,jak ktoś mnie odwiedza -zapraszam przy okazji-tylko ostrzegam -fotki robię ładniejsze ,niż mam w ogrodzie

I dziękuję za pochwały -zajrzałam do Ciebie -na szczęście niewiele stron ,więc poczytam i się zapoznam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:06, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
TAR napisał(a)
Nie wiem juz na co patrzec, ogrod po prostu wymiata, zakatki tarasowe tez urokliwie, dynie bombowe. Podsumowujac, sztosik.


Ania Kochana jesteś dziękuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:10, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
anabuko1 napisał(a)
Ja mam te trawy Beatlesy i wcale nie jestem nimi zachwyconą. Może w złym miejscu są posadzone
A może na wiosnę posadze he do donic. Niech i 2 sezony będą.
Czy donice z trawami i funkiami dolowalas do ziemi ??

Bardzo ładne jesienne dekoracje


Ania ja też nie jestem zadowolona z tych Beatlesów -przesadzałam już je kilka razy i jakoś niespecjalnie mi rosną -szybko brzydną i się rozłażą -narazie stanowią u mnie taką zapchaj dziurę -jak znajdę jakąś inną trawkę niziutką ,która będzie ładna cały sezon ,to pewnie ich się pozbędę
Nic nie dołowałam -zostawiałam je na tarasie pod dachem w miarę zacisznym kąciku

Dziękuję za pochwały moich dekoracji -takie na łatwiznę -ale coś tam zawsze oko cieszy
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:14, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Dorii napisał(a)
Ogród przepięknie się prezentuje :⁠-⁠D
Taras bardzo klimatyczny i przytulny :⁠-⁠D

A pomysł na dyńki chyba wykorzystam bo u mojego młodszego w szkole jest konkurs na dynię :⁠-⁠D Jeszcze nad betonową się zastanawiam ale taka przytulankowa chyba bardziej przypadnie do gustu sześciolatka.


Dorii dziękuję
korzystaj ja na pinach znalazłam instrukcje i jakoś poszło
Betonowe dyńki mam od Polinki -sama jeszcze nie próbowałam takich rzeczy tworzyć
taka poduszkowa pewnie fajniejsza dla malucha
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:15, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Iwonka napisał(a)
Madzia piękna jesień u Ciebie, kolorowa jak ci w duszy gra
Intensywne barwy będą powoli znikać w ogrodzie a twój taras taki radosny.
Super inspiracja z dyniami. Miałaś bardzo fajny materiał na ich zrobienie.
Mnie podobają się takie nie idealne w kształcie. To są prawdziwe dynie
Buziaczki


Iwonka dziękuję Kochana za pochwały i już nie mogę doczekać się Niedzieli
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:18, 27 wrz 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19318
Wiolka5_7 napisał(a)
Madzia podziwiam także Twój wrześniowy ogród
Jest pięknie!
Taras i wejście cudnie udekorowałaś też takie dyńki betonowe sobie zrobiłam i wyciągam je kolejny sezon


Wiola a ja u Ciebie w ogrodzie szczękę zgubiłam-znalazłaś


dziękuję
moje dyńki są od Polinki -miałam kiedyś chęć zrobić sama -nawet instrukcje znalazłam -ale jak dotąd nie zrobiłam ....może kiedyś na emeryturze znajdę czas na takie fajne robótki -teraz
moja doba za krótka ,żeby ogarnąć dom ,ogród ,pracę itp
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies