Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nowy trawnik na starym zachwaszczonym - przeniesiony

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowy trawnik na starym zachwaszczonym - przeniesiony

DawidKom 11:47, 04 maj 2021

Dołączył: 04 maj 2021
Posty: 2
Dzień dobry,
bardzo poproszę Was o poradę w kwestii założenia nowego trawnika.
Obecnie ogród wygląda tak jak na zdjęciach. Są pewne nierówności, ale nie jakieś duże. Stara trawa a wśród niej dużo chwastów.W niektórych miejscach jesienią została rozplantowana ziemia dla wyrównania nierówności. Wyrastają na niej chwasty.
Zamierzam skosić trawę jak najniżej, a następnie przejechać glebogryzarką separacyjną. Z teorii wiem, że ona zakopie drobne kamienie, grubsze korzenie i darń na głębokości ok. 10 cm i przysypie przesianą ziemią.Następnie wyrównanie i walcowanie.
Tydzień temu opryskałem trawnik starane na chwasty dwuliścienne. Minimalne efekty są widoczne, ale mniej niż się spodziewałem. Być może dałem mniejsze stężenie.
Czy ktoś miał do czynienie z glebogryzarką separacyjną użytą na zachwaszczony trawnik? Czy poradzi sobie ona z tymi chwastami i darnią, zakopując je tak, by na powierzchni wzeszła ładna trawa? Czy też po jej zastosowaniu i posianiu trawy, wpierw wzejdą chwasty i wypełnią cały ogród?







Gardenarium 22:58, 04 maj 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniesione tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/6909-zakladanie-nowego-trawnika-na-starym?page=10#post_6
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies