Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Magdy ogrodu początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Magdy ogrodu początki

Dorii 13:48, 14 maj 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Witam
Przyszłam do ciebie od Kahy. Szczęściara jesteś ze tu trafiłaś tak szybko. Na pewno dziewczyny dobrze radzić będą. Nie zrażaj się tylko bo tu nie zawsze same pochlebne opinie padają. Ale myślę że warto wysłuchać wszystkich opinii i uwag.

Popieram zrobienie planu całości. Warto też zrobić legendę to rysunków bo nawet najlepiej zrobiony czasem trudno rozszyfrować.

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Mista87 13:57, 14 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Dziękuję za odwiedziny Anuska. Jeszcze widzę że z podobnych okolic jesteśmy

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że poszalałam z rysunkiem Dobrze że nie posłuchałam męża i nie zrobiłam zakupów roślin.

Wiekszosc roślin sprawdziłam - Conica po 10 latach osiąga metr wysokości. A przez 10 lat dużo może się zmienić w ogrodzie

Hortensja też w wersji Bobo bo dorasta do 80cm z tego co dobrze pamiętam.

No ale pewnie to i tak za dużo, skoro kolejna osoba tak twierdzi.

Będę musiała przemyśleć to później ponownie.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Mista87 13:57, 14 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za cenne uwagi.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Mista87 14:06, 14 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
Cieszę się Dorii że też do mnie trafiłaś. Widziałam jak pięknie rysujesz.
Postaram się i ja nakreślić plan, chociaż talentu nie mam.

Przejrzałam trochę wątków, w tym cały projektowy i wiem że nie wszystkie uwagi muszą być pochlebne. Na to nie liczę. Ważny by były konstruktywne.

Nie znam się i będę popełniać błędy nowicjuszki. Mam nadzieję że z Waszą pomocą tych błędów będzie zdecydowanie mniej

Póki co planuje przedogródek, bo od czegoś trzeba zacząć. O reszcie cały czas myślę ale nie wiem ile uda mi się zrealizować w tym roku, zarówno czasowo jak i finansowo.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
Wiaan 16:20, 14 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Magda z wątkiem od razu lepiej Wiemy już co się Tobie podoba i mniej więcęj jaki styl. Musi być spójność, choć niektóre pomysły śmiało można ze sobą łączyć

Na tym wąskim pasku pewnie nie planujesz nawadniania? Wiadomo, że przy suszy i na początku wszystko i tak trzeba dużo podlewać, później łatwiej będzie sobie roślinom poradzić.

Widziałabym tam naprzemiennie kosodrzewiny i rozplenice, widziałam gdzieś takie połączenie i wyglądało super. Z cebulowych można dorzucić czosnki. Jeśli wolałabyś jakieś wyższe to jednakowe trzmieliny na pniu podsadzone kulkami bukszpanowymi w żwirku. Minimalistycznie, ale elegancko. Oczywiście to moje zdanie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ajka 20:11, 14 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
Witam Madziu na forum, widzę moje okolice Ja też nowicjuszka poniekąd

Wiaan napisał(a)


Widziałabym tam naprzemiennie kosodrzewiny i rozplenice, widziałam gdzieś takie połączenie i wyglądało super. Z cebulowych można dorzucić czosnki. Jeśli wolałabyś jakieś wyższe to jednakowe trzmieliny na pniu podsadzone kulkami bukszpanowymi w żwirku. Minimalistycznie, ale elegancko. Oczywiście to moje zdanie


Moim zdaniem, bardzo fajne i trafione pomysły. Ja tylko bukszpanów nie kupuję, bo boję się ćmy strasznie. Teściowa ostatnio wszystkie krzaki musiała u siebie wyciąć.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kaha565 22:47, 14 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Wiaan gdzie widzialas połączenie rozplenicy i kosodrzewiny? Poszukaj plissss ❤️ Ja u siebie planuje szpaler rozplenicy i może coś bym dodała by wiosna było bardziej zielono... Ale musiałabym to zobaczyć z kosodrzewina
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
anuska2507 08:35, 15 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Mista87 napisał(a)

Ja miałam na myśli te "choinki" - jeśli to świerki, to one zazwyczaj rosną duże i są trudnym sąsiedztwem dla innych roślin, dlatego trzeba dobrze przemyśleć sprowadzenie ich do ogrodu, szczególnie takiego niedużego jak Twój.

Co do bukszpanów, to mi np. się podobają i mam je u siebie, ale niestety muszę cały czas pilnować ćmy i regularnie pryskać. Ale pomysł Wiaan z trzmieliną i kulkami (niekoniecznie z bukszpanu) w żwirku ciekawy
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Mista87 09:14, 15 maj 2021


Dołączył: 27 kwi 2021
Posty: 52
To choinki od teściowej. Co roku kupuje w ogrodzie botanicznym na święta i wymyśliła sobie że będzie je później u mnie wsadzać
Już po długich bataliach wytłumaczyłam jej że nie chce mieć plantacji choinek po kilku latach (jedna od niej, jedna moja)

Męża też wzięłam kiedyś na spacer i pokazałam mu wysokie, smętne drzewa, niekoniecznie ładnie się prezentujące i zgodził się że nie chce mieć ich u siebie. Co roku na święta będę wykopywać 1 sztukę. Jak się uda to później będę oddawać do lasu.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11057-magdy-ogrodu-poczatki?page=1#post_1
anuska2507 09:26, 15 maj 2021


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Też miałam ten etap, że po świętach wsadziłam świerki w ogrodzie. Pierwszy na szczęście się nie przyjął, drugiego w porę wykopałam
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies