Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród między brzozami i sosnami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród między brzozami i sosnami

A_gawa 14:49, 13 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Maglime napisał(a)


Jest i mój Anioł Stróż


Uśmiecham się...
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 14:50, 13 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Maglime napisał(a)
Strona wsch to tylko pas bukszpanow które rosną w kulke. Mam tu 2 pergole ale dojdą jeszcze dwie. Myślałam o rozach pnacych z powojnikami i bluszczem. No i na samej rabacie może hakonechloa, carexy.


Zatem widzę tu nowoczesne założenie. Plan masz świetny - mnie bardzo się podoba.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 14:58, 13 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Maglime napisał(a)
Od strony pd mam 3 trzmieliny A wokół nich azalie. Na samym dole lilie i chwilowo poziomki. Na rogu irga plożąca i dalej przy pergoli róża pnaca.
Chciałabym urozmaicić tą rabate dodając kwiaty i moze obwodke zimozielona.




A w jakim kolorze masz różę? Co pod nią wsadzisz?

Możesz wypisać swoje ulubione rośliny? Ciekawa jestem co Ci się podoba.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Maglime 16:33, 13 maj 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
A_gawa napisał(a)


Pas bukszpanów bardzo mi się podoba, a obsadzenie ich hakone, to świetny pomysł. Uwielbiam tę roślinę - niezwykle malownicza, wytrzymała i dostojna.

Jak chcesz wprowadzić powojniki na pergolę?
Ja bym je zostawiła bez pnączy jako elementy architektoniczne tarasu i zdecydowanie poszłabym w ozdobne, prostokątne, kwadratowe tarasowe donice, bo dom masz nowoczesny, wypełnione po brzegi różnym kwieciem w bogatych nasadzeniach, które co roku możesz sobie zmienić, żeby cieszyć się kwitnącymi kwiatkami (biało-srebrno-zielony; różowo-fioletowo-srebrny (np. fioletowa ostróżka, jakieś kwitnące wysokie różowawe, ciemnoróżowe petunie z fioletowym środkiem, pod nimi dichondra srebrzysta, można dodać jakieś roślinki kwitnące na biało, ponadto rośliny z bordowymi liśćmi, może jakieś jeszcze bladożółte) lub niebieski, przełamany bielą - korespondujący z szarością bruku).

Zapewne chciałabym usunąć tujkę z prawej strony zdjęcia, wydaje mi się być tam naprawdę przypadkowo i nie jest zbyt elegancka. Pewnie też bym chciała wyrzucić i świerka (?) za nią. Taras by się otworzył.

Oczywiście to moje subiektywne zdanie.

Ojojj, chyba źle zrozumiałam - które pergole z powyższego zdjęcia chcesz obsadzić? Tamte na końcu?


Budując dom musieliśmy wyciąć sporo drzew. Tuje zostaną bo są idealną zasłoną . Bez nich bylibyśmy całkowicie odslonieci. Foto poniżej pokazuje widok z tarasu z jadalni i z salonu. Dlatego kombinuje z obsadzeniem pergoli ze zdjęcie zeby czuć się bardziej komfortowo
Maglime 16:37, 13 maj 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Wysokie donice są w realizacji. Stere na pewno znikną
Maglime 18:17, 13 maj 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
A_gawa napisał(a)


A w jakim kolorze masz różę? Co pod nią wsadzisz?

Możesz wypisać swoje ulubione rośliny? Ciekawa jestem co Ci się podoba.


Przy istniejącej pergoli mam 2szt róż w kolorze różowym. Pod nimi rośnie niski limonkowy berberys.
Lubię hortensje, różnego rodzaju trawy ozdobne. Podobają mi się cisy.
Kasya 19:25, 13 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
A_gawa napisał(a)


A czemu żałujesz? Sama miałam zamiar tak zrobić.

Bo potem ciężko przyciąć powojnik jesli trzeba i odwrotnie jesli powojnik ruszył
Natomiast świetnie powojniki wyglądają na niewielkich drzewkach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Maglime 20:14, 13 maj 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kasya napisał(a)

Bo potem ciężko przyciąć powojnik jesli trzeba i odwrotnie jesli powojnik ruszył
Natomiast świetnie powojniki wyglądają na niewielkich drzewkach


Wyczytałem że Danusia ma kompozycje różu Pilgrim z powojnikiem The president i bluszczem. Ciekawe jak radzi sobie z przycinaniem. Pewnie jest jakiś super patent.
Kasya jakie powojniki polecasz?
A_gawa 20:57, 13 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Maglime napisał(a)


Przy istniejącej pergoli mam 2szt róż w kolorze różowym. Pod nimi rośnie niski limonkowy berberys.
Lubię hortensje, różnego rodzaju trawy ozdobne. Podobają mi się cisy.


Super - takie klasyczne, eleganckie.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Kasya 21:11, 13 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
Maglime napisał(a)


Wyczytałem że Danusia ma kompozycje różu Pilgrim z powojnikiem The president i bluszczem. Ciekawe jak radzi sobie z przycinaniem. Pewnie jest jakiś super patent.
Kasya jakie powojniki polecasz?

Mam bardzo duzo i wszystkich nazw nie pamietam
Bezproblemowe są powojniki bylinowe ale maja mniejsze kwiaty ale często nadrabiają ilością
Wielkokwiatowe łapią często uwiąd... ale bardzo ważne żeby kupić idealnie zdrowa sadzonkę
Mój najstarszy ma juz 6 lat i jest to vyvyan pennell, ma ogromne bardzo efektowne kwiaty
Jak zaczną kwitnąć będę pokazywała, chyba ze chce ci się pogrzebać w moich wątkach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies