Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród między brzozami i sosnami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród między brzozami i sosnami

Maglime 21:49, 13 maj 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kasya napisał(a)

Mam bardzo duzo i wszystkich nazw nie pamietam
Bezproblemowe są powojniki bylinowe ale maja mniejsze kwiaty ale często nadrabiają ilością
Wielkokwiatowe łapią często uwiąd... ale bardzo ważne żeby kupić idealnie zdrowa sadzonkę
Mój najstarszy ma juz 6 lat i jest to vyvyan pennell, ma ogromne bardzo efektowne kwiaty
Jak zaczną kwitnąć będę pokazywała, chyba ze chce ci się pogrzebać w moich wątkach


Na pewno zajrzę na twój wątek
A_gawa 21:55, 13 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Maglime napisał(a)


Przy istniejącej pergoli mam 2szt róż w kolorze różowym. Pod nimi rośnie niski limonkowy berberys.
Lubię hortensje, różnego rodzaju trawy ozdobne. Podobają mi się cisy.


A nie chciałabyś dążyć do takich spokojnych, stonowanych nasadzeń polegających na kompozycjach z wymienionych przez Ciebie roślin?

Zimozielony cis + kwitnące hortensje bukietowe (ogrodowe można do donic) + bukszpany + berberysy limonkowe i bordowe + rozplenica japońska, hakonechloa + białe, żółte, różowe róże + niebieskie, granatowe powojniki + bluszcz + białe, różowe, fioletowe czosnki ozdobne...

Chyba coś za dużo zaczęłam wyliczać.

____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Maglime 22:39, 13 maj 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
A_gawa napisał(a)


A nie chciałabyś dążyć do takich spokojnych, stonowanych nasadzeń polegających na kompozycjach z wymienionych przez Ciebie roślin?

Zimozielony cis + kwitnące hortensje bukietowe (ogrodowe można do donic) + bukszpany + berberysy limonkowe i bordowe + rozplenica japońska, hakonechloa + białe, żółte, różowe róże + niebieskie, granatowe powojniki + bluszcz + białe, różowe, fioletowe czosnki ozdobne...

Chyba coś za dużo zaczęłam wyliczać.



Aga czytasz w moich myślach. Wszystkie te rośliny bardzo mi się podobają i chciałabym wkomponowac je w rabate przy tarasie ale nie do końca wiem jak to rozplanowac.
Jagodaa 22:48, 13 maj 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Maglime napisał(a)


Budując dom musieliśmy wyciąć sporo drzew. Tuje zostaną bo są idealną zasłoną . Bez nich bylibyśmy całkowicie odslonieci. Foto poniżej pokazuje widok z tarasu z jadalni i z salonu. Dlatego kombinuje z obsadzeniem pergoli ze zdjęcie zeby czuć się bardziej komfortowo


Witaj, osobiście skupilabym sie również na początku na żywopłocie/drzewach pod plotem na wprost tarasu. Wtedy tuje mogłyby być przejściowe, a zasłona powstałaby na granicy z sąsiadem. Myślę, że kiedyś tuje i świerk zaczną Ci jednak trochę zawadzać .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Maglime 23:06, 13 maj 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Jagodaa napisał(a)


Witaj, osobiście skupilabym sie również na początku na żywopłocie/drzewach pod plotem na wprost tarasu. Wtedy tuje mogłyby być przejściowe, a zasłona powstałaby na granicy z sąsiadem. Myślę, że kiedyś tuje i świerk zaczną Ci jednak trochę zawadzać .

Żywopłot wzdłuż ogrodzenia już zasadzony. Mam nadzieję że przyjmą się moje graby. Sa dziłam w kwietniu sadzonki ok. 1,2m i przycielam do 40cm, nie wiem czy bardziej nie powinnam przyciąć
A_gawa 10:31, 31 maj 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Przyjęły się? Masz listki? Tak bardzo żałuję, że na początku mojej przygody z ogrodem miałam małą wiedzę. Teraz na pewno sadziłabym liściasty żywopłot.

Co słychać?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Maglime 20:15, 03 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Miło że zajrzalas Aga. Większość puściła już zielone listki więc jest szansa ma piękny zywoplot za kilka lat.
Maglime 20:18, 03 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kupilam roze pnące i jutro dokończę je sadzic. Donice na taras się robią. Muszę w końcu zdecydować co sadzic na wschodniej stronie tarasu.
Kasya 20:20, 03 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Maglime napisał(a)
Kupilam roze pnące i jutro dokończę je sadzic. Donice na taras się robią. Muszę w końcu zdecydować co sadzic na wschodniej stronie tarasu.

Jakie roze ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Maglime 20:26, 03 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Mam buksxpany posadzone co metr. Przy pergolach będą róże pnące. Za bukszpanami chce posadzić hortensje limelight co 1m A pomiędzy nimi miskanty gracilimus. Czy rozstaw jest dobry czy sadzic szerzej? Przed i pomiędzy bukszpanami myślałam o hakone lub carexach ale obawiam się że rabata bedxie zbyt pusta zimą. Co dac z zimozielonych roślin przed bukszpany? No i jeszcze myślę czy dac drzewko na pniu albo nawet trzy od strony bliżej schodów i wówczas nie dawać tam hortensji?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies