Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród między brzozami i sosnami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród między brzozami i sosnami

Maglime 21:03, 03 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kasya napisał(a)
Ja bym na tej rabacie posadziła kilka miskantow od str tarasu jesli chodzi o to żeby trochę wyslonic taras
Poniżej te kulki bukszpanowe które tez dość szybko urosną i jeszcze nizej hakone jakieś jaśniejsze
Kule bukszpanowe ładnie wyglądają w hakone
Przy hortensjach znikną

Tylko nurtuje mnie pustka zimą. Zostaną tylko bukszpany.
To może dam pomiędzy gracki limelight bobo?
Maglime 21:05, 03 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kasya napisał(a)
Ale jesli chcesz roze przy kratkach to bym z miskantow zrezygnowała chyba
A roze wybrała mniejsze jak np barock, Eden, giardina itp

Moje róże już czekają na posadzenie nie ma odwrotu.
ewsyg 21:20, 03 cze 2021


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Witaj Maglime. Masz bardzo ładną i oryginalną bryłę domu. Ciekawa jestem jaki rośliny oprócz róż dosadzisz na tej rabacie.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy. Początki są najgorsze, potem jest już łatwiej
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasya 21:27, 03 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41823
Maglime napisał(a)

Tylko nurtuje mnie pustka zimą. Zostaną tylko bukszpany.
To może dam pomiędzy gracki limelight bobo?

No nie.... hakone bardzo ozdobna zimą
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Maglime 21:56, 03 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kasya napisał(a)

No nie.... hakone bardzo ozdobna zimą

Ale po zimie muszę ściąć?
No dobrze to hakone zostają. Jak mam je posadzić. Jakie odstępy w ilu rzędach?
Maglime 22:02, 03 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
ewsyg napisał(a)
Witaj Maglime. Masz bardzo ładną i oryginalną bryłę domu. Ciekawa jestem jaki rośliny oprócz róż dosadzisz na tej rabacie.
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy. Początki są najgorsze, potem jest już łatwiej

Przejrzałam kilka stron u Ciebie. Piękne te twoje róże. Ciekawe jak o nie dbasz. Jakieś opryski nawozy?
A_gawa 20:31, 04 cze 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Maglime napisał(a)
Mam buksxpany posadzone co metr. Przy pergolach będą róże pnące. Za bukszpanami chce posadzić hortensje limelight co 1m A pomiędzy nimi miskanty gracilimus. Czy rozstaw jest dobry czy sadzic szerzej? Przed i pomiędzy bukszpanami myślałam o hakone lub carexach ale obawiam się że rabata bedxie zbyt pusta zimą. Co dac z zimozielonych roślin przed bukszpany? No i jeszcze myślę czy dac drzewko na pniu albo nawet trzy od strony bliżej schodów i wówczas nie dawać tam hortensji?


Na tej rabacie z bukszpanami dodałabym hakone i czosnki. Bukszpany urosną i będzie naprawę pięknie. A hakone jest obłędna. Nie wiem tylko czy czosnki się tam utrzymają, bo pewnie dużo cienia jest.

Hortensje chcesz między bukszpanem a tarasem? Dla mnie za mało jest tam miejsca.

Możesz ewentualnie przearanżować rabatę, zmieniając rytmikę nasadzonych bukszpanów - ułóż je w trójki, piątki. Wtedy, moim zdaniem, hortensja się zmieści.

Jednak zostawiłabym tę rabatę taką, jaka jest. Będzie szykowna - bukszpany utopione w trawie. Cudnie.

A róże chcesz na tych pergolach półokrągłych z tyłu?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Kasya 20:37, 04 cze 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41823
Nie powiem co ile, zależy od odmiany
Lepiej gęściej a potem podzielić, to nie problem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Maglime 22:04, 04 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Kasya napisał(a)
Nie powiem co ile, zależy od odmiany
Lepiej gęściej a potem podzielić, to nie problem

Ta półokrągła pergola jutro zniknie. Róże chce na tych poprzecznych pergolach. Hakone też ma kilka odmian. W jaka celowac?
Maglime 21:21, 08 cze 2021

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 75
Róże posadzone przy pergolach. Oby rosły i kwitly pięknie. Bukszpany przesadzilam nieregularnie. Morning light docelowo zniknie. Pomiędzy buksy posadze hakone. Trudno je dostać. Przez Internet widzę za 20zl i nie wiem czy to standardowa cena.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies