Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Trociny w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Trociny w ogrodzie

Krys 20:29, 21 lut 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Dzięki Sebek ,jak zwykle jesteś szybki i niezawodny
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 22:10, 21 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krysiu, najlepsza jest jako ściółka materia organiczna zleżała gdzieś na boku, przesypana nawozem azotowym i dopiero wtedy wyłożona pod rośliny. Taka świeża nie zabije roślin, ale pozbawi je azotu, więc decyzja należy do Ciebie. Najwyżej posyp trociny siarczanem amonu - to nawóz zakwaszający, a więc do iglaków odpowiedni. Ja jednak bym zgarnęła i zrobiła z trocin pryzmę.

A pod iglaki nasypała korę sosnową, ale także przekompostowaną. Ja już wiem skąd kupować i kto ma dobrą, pozbawioną śmieci. Ty musisz taką znaleźć i poczytać na worku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 22:41, 21 lut 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Gardenarium napisał(a)
Krysiu, najlepsza jest jako ściółka materia organiczna zleżała gdzieś na boku, przesypana nawozem azotowym i dopiero wtedy wyłożona pod rośliny. Taka świeża nie zabije roślin, ale pozbawi je azotu, więc decyzja należy do Ciebie. Najwyżej posyp trociny siarczanem amonu - to nawóz zakwaszający, a więc do iglaków odpowiedni. Ja jednak bym zgarnęła i zrobiła z trocin pryzmę.

A pod iglaki nasypała korę sosnową, ale także przekompostowaną. Ja już wiem skąd kupować i kto ma dobrą, pozbawioną śmieci. Ty musisz taką znaleźć i poczytać na worku.


Dziękuję Danusia za reakcje A powiedz proszę jak długo taka pryzma powinna sie kompostować?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 12:42, 22 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rok powinno wystarczyć, ale im dłużej tym lepiej.

Tutaj masz link

http://majawogrodzie.tvn.pl/25,Sciolkowanie-trocinami,porada.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 21:22, 22 lut 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Dziękuję Danusiu
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies