Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Tojeść orszelinowata - Lysimachia clethroides

Pokaż wątki Pokaż posty

Tojeść orszelinowata - Lysimachia clethroides

Pszczelarnia 11:27, 08 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Alino, w jakim towarzystwie rośnie u Ciebie tojeść orszelinowata? To jest zdecydowanie roślina jesienna? Może być koło nawłoci (da sobie przy niej radę!). I to będzie widowisko "motylowo-pszczelne", obie są późnymi pożytkami. Na tojeści orszelinowatej chyba pszczoły nie chodzą, bo to jak z budleją, pszczoły mają za mały narząd do pobierania nektaru z takiej głębi. Ale może się mylę... Dopiero kupiłam sadzonkę tojeści i nie za bardzo wiem co dalej? Dobrze będzie w nasadzeniu z łanem nawłoci? Albo ....?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 09:20, 03 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nawłoć może ją zadusić.
Ładnie prezentuje się sadzona w otoczeniu bodziszków, odętek, krwawników, rozchodników i rodgersji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 21:14, 03 wrz 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
u mnie akurat ma towarzystwo hortensji a wszystko na tle forsycji z żółtymi liśćmi. pod hortensjami bodziszki , hosty i zawilce dalej. tojeść to nie jesienna roślina , ona kwitnie od czerwca do teraz
Danusia ma rację z nawłocią jej nie do twarzy i nie wiem czy mówisz o nawłoci ogrodowej ( niska ) , czy dzikiej ( bardzo wysoka)
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
nesa 23:41, 06 wrz 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
moja rośnie przy rozchodniku okazałym i goździkach. fajnie się uzupełniają faktury i kolory zieleni. i jestem bardzo zadowolona z tego, że powtarza kwitnienie (u mnie czerwiec-połowa lipca oraz połowa sierpnia - teraz). z drugiej strony mam ją dopiero od tego lata, więc ciut mnie przestraszyłyście z tą ekspansywnością może trzeba skoczyć po doniczkę )
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Gardenarium 12:10, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Aż tak źle nie jest, to nie podagrycznik. U mnie jest w miarę grzeczna
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nesa 23:01, 09 wrz 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
uff, uff
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
klarysa 18:58, 02 sty 2012

Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 52
Mam ją trzeci sezon. Ładnie przyrasta, ale nie jest ekspansywna (na razie). Rośnie pod białą budleją w towarzystwie firletki amarantowej..
Kwitnie od czerwca do jesieni.
Nie miałam problemu z jej zimowaniem. Niczym nie okrywałam.

Podobno w sprzedaży jest już taka z różowymi kwiatami. Nie spotkałam w centrach ogrodniczych.


____________________
Pszczelarnia 19:07, 02 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A jednak chodzą po niej pszczoły! A czy to pszczoła? Czy jakieś bzygowate?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
klarysa 19:27, 02 sty 2012

Dołączył: 29 gru 2011
Posty: 52
Przykro mi, nie znam się na owadach
Lubię jak na rabatkach brzęczenie, zauważyłam, ze sporo takich nazwijmy je 'pszczołowatych' obsiaduje hyzop i lebiodkę (oregano) a także jeżówki.
Podczytałam w całości twój wątek i wiem, ze pszczółki dla ciebie ważne.Te roślinki do twojego ziołowego zakątka mogłyby pasować.
Ps. Ogrodem i klimatem domu oraz otwartością jego mieszkańców jestem zauroczona.
____________________
Pszczelarnia 19:31, 02 sty 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Miód na mą duszę w drugi dzień roku nowego.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies