Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Sosna czarna hurtem gubi igły przeniesiony

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosna czarna hurtem gubi igły przeniesiony

JuliaFrey 16:32, 18 sie 2021

Dołączył: 18 sie 2021
Posty: 2
Witam serdecznie.

Od miesiaca nie mogę powstrzymać procesu żółknięcia i gubienia igieł. Sosenka ma 3 lata i jest w donicy na balkonie. Na wiosnę miała duzo przyrostów, zagęściła się i pięknie wydłużyły jej się igły. Wytworzyła nawet malutkie szyszki. Nagle z początkiem lipca zaczęła usychać całymi partiami. Dwa opryski na przędziorka i tarczniki nic nie dały. Dziś znowu usunęłam następną partię suchych igieł! Cały dół już ma praktycznie łysy. Korzenie sprawdziłąm i są ok. jasne i suche.
Co mogę jeszcze zrobić? Co zastosować, by ją uratować? Z dnia na dzien jest coraz gorzej, co widać na zdjęciach. Przetrwała wszystkie zimy na balkonie, a latem takie coś
Bardzo proszę o radę!





Gardenarium 20:16, 18 sie 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odp. tutaj https://www.ogrodowisko.pl/watek/1011-choroby-i-szkodniki-sosen-sosna-pinus?page=41#post_1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies