Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie wymarzony …

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie wymarzony …

Wiaan 08:55, 29 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5253
To określenie, że masz ogród trawiasty to tak pozytywnie
U mnie właśnie tej trawiastosci mi mało za późno trafilam na Orodowisko ale i tak dobrze, że trafilam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 09:12, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7114
Wiaan napisał(a)
To określenie, że masz ogród trawiasty to tak pozytywnie
U mnie właśnie tej trawiastosci mi mało za późno trafilam na Orodowisko ale i tak dobrze, że trafilam


Anetka ja od początku stawiałam na trawy i tylko na nie i lawendę . Wtedy jeszcze nie znałam Ogrodowiska. Moje pierwsze trawy i w zasadzie rośliny w ogrodzie to śmiałki darniowe-których i tak się pozbyłam, miskant Cabaret i rozplenice .Nastepnie dołaczyły lawendy i moje "ulubione" iglaki na skarpie.
A zapomniałam - jeszcze miałam wydmuchrzycę piaskową-to to była pomyłka! Wszędzie się rozrastała i ciężko było się jej pozbyć. Hortki i rozchodniki mam cztery lata.

Teraz dzieki Wam poznałam seslerię, która bardzo polubiłam i chyba z wzajemnością bo tyje w oczach
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 09:20, 29 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5253
Justynka mój mężuś na początku nie znosił traw, nazywał je chwaściorami, zwariował normalnie a teraz sam podpytuje co to i dumny jest jak podciął rozlenice giganty i tak rosną
Nie wszędzie jestem teraz w stanie dosadzić trawy ale coś tam powoli kombinuję
Jakiego miskanta mogłabyś polecić, byłby widoczny od frontu, chiałam zrobić dwie ścianki po trzy sztuki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 09:52, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7114
Anetko zalezy jaki chcesz osiągnąć efekt- dekoracji czy przesłony
Z ładnie rosnacych-zwartych-to stawiałabym na Kleine Silberspinne- mam 4 sztuki , oraz na Morning Light, reszta miskantów które posiadam rosna wysoko i do tego niektóre fontannowo Fajnie prezentuja się w buszowatych rabatach ale w taki sposób jak chcesz posadzić to sie raczej nie nadają. dawaj proso Nortwind-bedzie Pani zadowolona

Tu taka ściaga z misknatów- ale czy to prawda to nie wiem




____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 10:24, 29 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5253
Chcę efekt i dekoracji i trochę przesłony, a co wszystko na raz
To proso to już dawno u Ciebie podziwiałam i myślę, że jest takie eleganckie. Teraz muszę popracować nad drugą połówką Dziękuję za ściągę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 11:25, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7114
Wiaan napisał(a)
Chcę efekt i dekoracji i trochę przesłony, a co wszystko na raz
To proso to już dawno u Ciebie podziwiałam i myślę, że jest takie eleganckie. Teraz muszę popracować nad drugą połówką Dziękuję za ściągę


drugą połówką no czasami z tym cieżko
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 12:09, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20559
Wiaan napisał(a)
Chcę efekt i dekoracji i trochę przesłony, a co wszystko na raz
To proso to już dawno u Ciebie podziwiałam i myślę, że jest takie eleganckie. Teraz muszę popracować nad drugą połówką Dziękuję za ściągę

Ja mam przy tarasie ML i są super,teraz mają już 1,60 m wys.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 13:22, 29 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10231
olciamanolcia napisał(a)


Aprilku basen mam już siódmy sezon. ten co prawda mamy trzecie lato-predzej był okrągły ale obecny kupiliśmy po "normalnej" cenie bo teraz ten sam w Kasto kosztuje pjenć tysia świat zwariował !



O rany, to może zimą się za nim rozejrzę bo mój basen to już ostatni sezon. Nowy muszę nabyć i nie zbankrutować
____________________
April April podbija las Mazowsze
olciamanolcia 13:30, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7114
Wiolka5_7 napisał(a)

Ja mam przy tarasie ML i są super,teraz mają już 1,60 m wys.


Dla mnie te Twoje 1,60 m wys ML jest w dalszym ciągu niewyobrażalne
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 13:36, 29 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5253
olciamanolcia napisał(a)


Dla mnie te Twoje 1,60 m wys ML jest w dalszym ciągu niewyobrażalne


Mam też ML na słonecznej rabacie i wolniej się zbieraja od innych i takie wysokie są w pełni lata dopiero.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies