Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Westfalenpark Dortmund

Pokaż wątki Pokaż posty

Westfalenpark Dortmund

AlinaP 16:58, 27 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Dzięki za relację. Jak dużo mogą zdziałać plamy koloru Wielopniowe drzewo z pierwszej strony- cudo Mina lobata- kiedyś siałam corocznie. Dziewięćsił jakiś wysoki Piękny kolor lotosu. Marzę o tym, żeby moje agapanty tak obficie kwitły.
____________________
Ala
antracyt 18:25, 27 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Ale fajne jest mieć taki park miejski
Podsunęłaś mi Ewo tymi zdjęciami pomysł na rozwiązanie zagwozdki nowego miejsca z różami. Dziękuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 19:15, 27 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Anda napisał(a)


Mnie również te słoneczno-ogniste kompozycje zaskoczyły najbardziej Ale też piękna ta roślinność wodna, nawet jej nie znam.

Cieszę się także, że moja koncepcja "zawieszonej kostki" z cisa, którą z uporem maniaka próbuję tworzyć u siebie, ma tak znakomitą prekursorkę w Dortmundzie

Anda napisał(a)



Przepiękne rosarium, zaskakująco skomponowane, powtarzające się niby, ale też gubiące rytm, super! To miejsce trzeba koniecznie zobaczyć. Nie pomyślałabym, że Dortmund ma park z rozmachem, i to jakim Dzięki, Ewo, za świetną relację

Gosiek33 11:02, 28 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anda napisał(a)














Tylko kilka ujęć zacytuję z tych najbardziej podobających mi się


Fantastycznie móc oglądać takie ogrody. Dziękuję




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
hankaandrus_44 11:59, 29 paź 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Anda napisał(a)



A mnie zadziwia ta hortensja pnąca. Czy to nie ona?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anda 07:45, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Joku napisał(a)
Szkoda że już koniec , bardzo spodobała mi się twoja relacja. Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie duża rabata w odcieniach żółto - pomarańczowych.


Ogród jest trochę zaniedbany, ale ogólnie prezentuje się dobrze. Tak to chyba jest, jak finansowanie ze środków publicznych.
Ta żółta i te pozostałe kolorowe rabaty skomponowane są z roślin jednorocznych. Bardzo efektowne, ale co roku trzeba je uzupełniać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 07:45, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Basieksp napisał(a)
Ale tam jest pięknie I te ogromne pływające tależe, brakuje tylko Calineczki


Też tak pomyślałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 07:48, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
sylwia_slomczewska napisał(a)
Niesamowite kompozycje bylinowe, jeszcze nigdzie takich nie widziałam Piękna ich kolorystyka Pomysł na świerki konika rewelacyjny


Świerki rosły na rabacie wyniesionej. Dobrze było je widać.

Te kompozycje to z roślin jednorocznych. Pelargonie, lobelie jednoroczne i szałwie, i wiele innych. Nie wiem, czy co roku je uzupełniają czy sadzą całkiem na nowo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 07:49, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Waclaw napisał(a)
lubię takie miejsca. Musze zapamiętać: Dortmund


Tak, polecam parki w dużych miastach
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 07:51, 30 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
AlinaP napisał(a)
Dzięki za relację. Jak dużo mogą zdziałać plamy koloru Wielopniowe drzewo z pierwszej strony- cudo Mina lobata- kiedyś siałam corocznie. Dziewięćsił jakiś wysoki Piękny kolor lotosu. Marzę o tym, żeby moje agapanty tak obficie kwitły.


To wielopniowe drzewo to jakiś Acer palmatum. Mój agapant kwitnie obficie, ale podlewam go co dwa tygodnie nawozem, więc nie ma innego wyjścia

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies