Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Monika83 21:33, 07 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Agatorek napisał(a)
Hortki jak hortki, ale i inne rośliny masz bardzo dorodne i zadbane. Piękna kolekcja

Staw jest kąpielowy?
. Agnieszka staw nie jest kąpielowy,nie nadaje sie nawet bo jest trochę głeboki sprzodu ma 1m dalej 2,5m a w koncu stawu 4m.Jedynie mąż tam rybki ma
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 21:36, 07 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Ania111 napisał(a)
... no piękne te rododendrony ,
próbowałam już wiele razy ,
może jeszcze się skusze
. Ale że z rodkami?przecież one są łatwe w uprawie. Warto je mieć bo pięknie one kwitną wiosną i nie gubią liści na zimę
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 22:15, 07 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Monika83 napisał(a)

Różanecznik Calsap

Azalia Cannons Double.



Monika widać że masz dużo pięknych roślin i to w dużych ilościach. Pokazujesz nam piękne azalie, rododendrony, hortensje, hosty wypasione i inne.
Dużo azalii mam takich jak ty u mnie azalie niektóre maja po 7 lat.
Młodsze mam rododendrony. Też mam białego, w tym roku wiosna nie kwitł obmarzly mu pąki, nawiązał nowych i jesienią pojedyncze kwiaty kwitły.
Jednak kwitnie bardzo krótko.
Mam róż. calsap u mnie jakiś rozłożysty. Nie jest taki ścisły.
Mówiono mi abym sądziła co 1,5 m rodki jednak moim zdaniem to za duże odstępy to wszystko zależy jakiego pokroju jest rodek.

Czy ty pod każdy rodek kupujesz ziemię czy masz swoją kwaśną ziemię?

Zobacz piękna hortensja ogrodowa Princes Diana
U mnie nie maja szansy ogrodowe każdej wiosny pąki marzną.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:24, 07 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Monika83 napisał(a)
I zdj z wiosny



Piękne są. Dużo masz ciemierniki w czy już ci kwitną? U mnie białe zaczynają powoli kwiaty wychodzić. Inne kolory jeszcze mam małe.

Działkę mam na wydmuchowie więc z każdej strony wieje o ogrodowych hortensjach mogę pomarzyć.
Jedynie bym te niebieskie przygarnęła mój ulubiony kolor.

Jeżeli chodzi o rododendrony nie powiedziałabym, że one takie łatwe w uprawie. Już kilka razy podchodziłam do uprawy.
Azalie tak nie mam z nimi problemu, mączniaka nie mają aby nie zapeszyc.

Jeszcze raz ponawiam pokaż fotki panoramy ogrodu jest pewnie duży
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 08:44, 08 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
ElzbietaFranka napisał(a)



Monika widać że masz dużo pięknych roślin i to w dużych ilościach. Pokazujesz nam piękne azalie, rododendrony, hortensje, hosty wypasione i inne.
Dużo azalii mam takich jak ty u mnie azalie niektóre maja po 7 lat.
Młodsze mam rododendrony. Też mam białego, w tym roku wiosna nie kwitł obmarzly mu pąki, nawiązał nowych i jesienią pojedyncze kwiaty kwitły.
Jednak kwitnie bardzo krótko.
Mam róż. calsap u mnie jakiś rozłożysty. Nie jest taki ścisły.
Mówiono mi abym sądziła co 1,5 m rodki jednak moim zdaniem to za duże odstępy to wszystko zależy jakiego pokroju jest rodek.

Czy ty pod każdy rodek kupujesz ziemię czy masz swoją kwaśną ziemię?

Zobacz piękna hortensja ogrodowa Princes Diana
U mnie nie maja szansy ogrodowe każdej wiosny pąki marzną.

Pozdrawiam
Moje azalie mają po 5lat i niektóre po 3lata a najstarsza 6lat i jest najniższa ze wszystkich. U mnie biały rodek Cunighams też nie zakwitl tej wiosny ale za to budował krzaka. Moje rodki z tych wyższych odm są posadzone co 1,5m a te średniej wys.co 1,3m.Ja nie sądzę rodków w kwaśnym torfie i azali też nie. Sądzę tylko w ziemi kompostowej, wymieszanej z ogrodową. Torf jest jałowy to jak pusty talerz. Gdzieś tu widziałam z któryś z wątków chyba przez Toszke o tym, chociaż ja już wcześniej wiedziałam że tak jest. Bukietowym też nie dawałam torfu, jedynie ogrodowym ale też tylko tym które chce mieć niebieskie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Adela 09:02, 08 lis 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Monika83 napisał(a)

Ale że z rodkami?przecież one są łatwe w uprawie. Warto je mieć bo pięknie one kwitną wiosną i nie gubią liści na zimę


widać masz dobrą ziemię lub dobrą rękę do nich
Gdyby moje wszystkie, które sadziłam, chciały rosnąć jak Twoje, miałabym połowę ogrodu zajętą przez rododendrony. Dużo czytam na temat ich uprawy, postępuję dokładnie wg wskazówek i serce się kroi jak patrzę na marniejące krzewy.
W tym roku zrobiłam ostatnie podejście.

A u Ciebie hortensjowo-rododendronowy szał! Do pozazdroszczenia
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Monika83 09:08, 08 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
ElzbietaFranka napisał(a)



Piękne są. Dużo masz ciemierniki w czy już ci kwitną? U mnie białe zaczynają powoli kwiaty wychodzić. Inne kolory jeszcze mam małe.

Działkę mam na wydmuchowie więc z każdej strony wieje o ogrodowych hortensjach mogę pomarzyć.
Jedynie bym te niebieskie przygarnęła mój ulubiony kolor.

Jeżeli chodzi o rododendrony nie powiedziałabym, że one takie łatwe w uprawie. Już kilka razy podchodziłam do uprawy.
Azalie tak nie mam z nimi problemu, mączniaka nie mają aby nie zapeszyc.

Jeszcze raz ponawiam pokaż fotki panoramy ogrodu jest pewnie duży
.
Ciemierniki mam tylko 4,a kwitnie teraz ten pełny czerwony i biały niger szykuje się do kwitnienia.

I mam też korsykańskiego ale on jesienią nie kwitnie wogule. Zdj z wiosny korsykański.

Na ładną panoramę ogrodu to będę musiała poczekać z dobre parę lat bo wszystko małe jest np świerki,sosny rodki.kiedy to urosnie eh.

Dalsza część ogrodu który jeszcze nie skończony, tutaj pociągnę rabate dalej w taki łuk
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 09:16, 08 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Adela napisał(a)


widać masz dobrą ziemię lub dobrą rękę do nich
Gdyby moje wszystkie, które sadziłam, chciały rosnąć jak Twoje, miałabym połowę ogrodu zajętą przez rododendrony. Dużo czytam na temat ich uprawy, postępuję dokładnie wg wskazówek i serce się kroi jak patrzę na marniejące krzewy.
W tym roku zrobiłam ostatnie podejście.

A u Ciebie hortensjowo-rododendronowy szał! Do pozazdroszczenia
Pozdrawiam
. Adela w jakiej ziemi sadzilas rodki i jakie stanowisko? Moje rosną w pół cieniu i w swietlistym cieniu.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Adela 10:02, 08 lis 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Monika83 napisał(a)
. Adela w jakiej ziemi sadzilas rodki i jakie stanowisko? Moje rosną w pół cieniu i w swietlistym cieniu.

W takim właśnie. W najlepszym z możliwych w moim ogrodzie.
Jeden tylko rododendron, kupiony jako Catawbiense Grandiforum a chyba nim nie jest, rośnie zdrowo, jest ciemnozielony i nie żółkną mu nawet kilkuletnie liście. Posadzony przy uboższej wiedzy na temat uprawy rodków.
I m bardziej się staram, tym gorsze efekty
Mam glebę zwartą, trochę gliniastą. W miejscu sadzenia mieszam ją z żyzną próchniczną, kompostem, ziemią specjalnie przeznaczoną do rododendronów i azalii, a teraz przed sadzeniem przywiozłam ściółkę z sosnowego lasu. Sypnęłam też siarkę granulowaną.
Zobaczę, jak przetrwają zimę. Tymczasem będę podziwiać u Ciebie
____________________
Ela - Moja ostoja
Monika83 14:12, 08 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Adela napisał(a)

W takim właśnie. W najlepszym z możliwych w moim ogrodzie.
Jeden tylko rododendron, kupiony jako Catawbiense Grandiforum a chyba nim nie jest, rośnie zdrowo, jest ciemnozielony i nie żółkną mu nawet kilkuletnie liście. Posadzony przy uboższej wiedzy na temat uprawy rodków.
I m bardziej się staram, tym gorsze efekty
Mam glebę zwartą, trochę gliniastą. W miejscu sadzenia mieszam ją z żyzną próchniczną, kompostem, ziemią specjalnie przeznaczoną do rododendronów i azalii, a teraz przed sadzeniem przywiozłam ściółkę z sosnowego lasu. Sypnęłam też siarkę granulowaną.
Zobaczę, jak przetrwają zimę. Tymczasem będę podziwiać u Ciebie
.
Te z Catawbiense to dają radę rosnąć w słońcu. I cos w tym prawdy jest zeby nie starac sie bo u mojej teściowej to żółty goldkrone rośnie na słońcu i w piaszczystej ziemi i nie dawała żadnego kompostu bo nawet jego niema i bez sciolkowania. Moglas tej siarki granulowanej nie dawać.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies