Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród hortensjowo różanecznikowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród hortensjowo różanecznikowy

Nowa12 19:22, 21 lis 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A jakie stosujesz nawożenie dla hortensji? Zakwaszasz glebę, żeby były niebieskie? Ja uwielbiam ogrodówki ale to jak dla mnie jedne z trudniejszych roślin. Mam taką hortkę co kwiaty miała tylko jak ją kupiłam czyli 4 lata temu. Przesadziłam ją w zaciszne miejsce i nic to nie dało. Inne ogrodówki też raz kwitną a raz nie.
Ty masz piękne okazy. Pozazdrościć .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Monika83 20:35, 21 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Nowa12 napisał(a)
A jakie stosujesz nawożenie dla hortensji? Zakwaszasz glebę, żeby były niebieskie? Ja uwielbiam ogrodówki ale to jak dla mnie jedne z trudniejszych roślin. Mam taką hortkę co kwiaty miała tylko jak ją kupiłam czyli 4 lata temu. Przesadziłam ją w zaciszne miejsce i nic to nie dało. Inne ogrodówki też raz kwitną a raz nie.
Ty masz piękne okazy. Pozazdrościć .
Jeżeli chodzi o ogrodówki to daje im nawóz substral,,magiczna siła,,te które chce mieć niebieskie to podsypuje siarczanem glinu od kwietnia do września. Bo do nich trzeba mieć cierpliwość, moje niektóre młode krzaczki to też miały po 2-3 kwiaty ale i tak oko cieszy
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Monika83 10:50, 24 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Ciemiernik Double Ellen Red.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 14:57, 24 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Monika83 napisał(a)
Ciemiernik Double Ellen Red.


Ładne te Twoje ciemierniczki . Jak śnieg spadnie będziesz miała kolorowo. Kiedyś też je chciała u siebie. Może się skuszę . Pieknie wyglądają.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Monika83 18:45, 24 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
Justyna one warte uwagi są, bo kwitną teraz i jeszcze zaczynają kwitnąć od wczesnej wiosny aż do maja w zależności od odmiany.I jest pełna gama odmianja to zaczynam poszerzać kolekcje ciemierników, już na przyszły rok mam listę chciejstw
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
rozarosesarered 09:59, 25 lis 2021


Dołączył: 25 paź 2021
Posty: 100
Monika83 napisał(a)
Justyna i Basiek to jest mały nadzorca, tylko czeka kiedy wybiorę się do ogrodu.
Koty, koty, koty muszą być bez kota nie ma ogrodu
____________________
Rozalia https://www.ogrodowisko.pl/watek/11282-rosengarden-naturalistyczny-ogrod-w-dolinie-lanskiego-potoku /// https://www.ogrodowisko.pl/watek/11288-patio-przy-starej-kamienicy-renowacja-przed-i-po /// https://www.ogrodowisko.pl/watek/11289-miejski-taras-na-dachu-kamienicy-aranzacje
olciamanolcia 11:49, 25 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Monika83 napisał(a)
Justyna one warte uwagi są, bo kwitną teraz i jeszcze zaczynają kwitnąć od wczesnej wiosny aż do maja w zależności od odmiany.I jest pełna gama odmianja to zaczynam poszerzać kolekcje ciemierników, już na przyszły rok mam listę chciejstw

Zobaczę Twoje zakupy na wiosnę i przemyśle ostatnio widziałam ciemierniki w Castoramie - takie waniliowe - piękne
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:50, 25 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
rozarosesarered napisał(a)
Koty, koty, koty muszą być bez kota nie ma ogrodu

W moim ogrodzie trzy koty a jak przyjdą od sąsiada to mam 5
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Mirka 12:49, 25 lis 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
olciamanolcia napisał(a)

W moim ogrodzie trzy koty a jak przyjdą od sąsiada to mam 5

Ja kotów nie mam wystarczą mi te co od sąsiadów przychodzą wylegiwać się w mojej Kocimiętce
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Monika83 20:23, 25 lis 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3007
olciamanolcia napisał(a)

Zobaczę Twoje zakupy na wiosnę i przemyśle ostatnio widziałam ciemierniki w Castoramie - takie waniliowe - piękne
.
U mnie w Radzku nie ma żadnych ciemierników,pozostaje tylko przez net.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies