Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Doświetlanie roślin zimą

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświetlanie roślin zimą

Mago22 07:28, 09 gru 2021


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Z powodu temperatur za zewnątrz, wylądowały w garażu bez okna kuflik, oleander i oliwka. Jaką lampę kupić do doświetlania? Ile godzin dziennie doświetlać? Opłacalne to jest w ogóle, czy jak nie przeżyją to taniej będzie kupić nowe rosliny?
____________________
Magda Wietrzny ogród
Gardenarium 07:37, 09 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli całkiem ciemno, to trudno będzie kupić tanie światło (patrzyłam w internecie takie dedykowane dla roślin) - teraz są ledowe, ale kosztują te co widziałam do upraw szklarniowych około 3 tys plus jeszcze za prąd. Wydaje się że ciemności tak nie doświetlisz żeby wyszło to tanio. Możesz spróbować z czymś tańszym, aby tylko świeciło chociaż 8 godz. jak przetrzymają do wiosny, to potem przytniesz i odbiją w normalnym świetle. Taka inwestycja wydaje się akceptowalna, bo robienie tam oświetlenia profesjonalnego mija się z celem.

Ja zrobiłam w namiocie foliowym drugi namiot z folii pęcherzykowej i tam wstawiłam wszystkie wrażliwe kwiaty. Ogrzewanie olejakiem może nie wyjdzie drogo hmm.., temp. jest na plusie. Tak eksperymentuję drugi rok.

A może znajdź jakieś miejsce w domu, może nawet na schodach czy gdzieś. Pomyśl.
OLeander na pewno zgubi liście i kuflik też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mago22 17:25, 09 gru 2021


Dołączył: 28 paź 2017
Posty: 162
Danusiu w domu mam wszędzie 23 stopnie. Mogę postawić te rośliny w domu, ale czy nie będzie im za gorąco?
____________________
Magda Wietrzny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies