Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Syla 22:13, 09 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tak masz rację ..... jest urozmaicony a za razem piękny. Za rośliny zapłacę majątek , nie wspomnę o całej reszcie. 1680m2 tyle ma mój ogród . Ale sukcesywnie, pewnymi etapami kiedyś zobaczę finał. Zastanawia mnie wykusz no i ta część nasłoneczniona od nr 1 do 13 jeśli mówimy o rh. Natomiast są jeszcze żurawki citronelle, które również nie wytrzymają takiego naporu słońca ...... Pozamieniam kolory, bo czerwony podoła jeśli mówimy o żurawkach a rhododendrony to nie wiem ?
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 22:45, 09 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sylwia, fju, fju...jak już skończysz to wproszę się na kawkę do Twojego Nowego Pięknego Ogrodukiedy zaczynasz prace?
____________________
U Matki
Syla 19:50, 10 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Tego jeszcze nie wiem. Pracy będzie dosyć sporo, bo jak zauważyłaś jest tam wodospad, wiata dosyć duża no i jeszcze będę robić ogród zimowy. Ale na kawę zawsze zapraszam )))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
goniak 19:53, 10 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Sylwia, skoro masz wątpliwości to na etapie projektu można z pewnością podmienic niektóre roślinki.
Ładną żółtą plamę da na przykład niekłopotliwa w uprawie tawuła japońska Golden Princess (spiraea japonica).
____________________
Małgosia mój zielony świat
Syla 22:30, 10 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Myślę , że jak Danusia wróci to na pewno coś postanowi



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 22:33, 10 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
nie szkoda Ci tych zmian?to slicznie wyglada, rabaty i skalniak-skarpy?tyle pracy juz włożyłaś?kurczę ja bym się chyba nie podjęła
____________________
U Matki
goniak 08:54, 11 sty 2011


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Ja bym zabrała ten biały żwirek, bo w takim układzie wprowadza lekki chaos.
Niebieska glauca globosa dobrze kontrastuje z bordowym berberysem, dosadziłabym go jeszcze aby szedł falą aż do tej sosenki na pniu.
Kosówki dałabym z tyłu, od strony domu.
Po linii widocznego chodnika możnaby posadzic niebieską trawkę, kostrzewę siną.
Z drugiej strony chodnika po łuku bordowe żurawki Obsidian po całości tego łuku.
One mają takie satynowe, lśniące listki, które pięknie błyszczą w słońcu
____________________
Małgosia mój zielony świat
zbigniew_gazda 09:49, 11 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Sylwio, dziękuję Na podstawie Danusiowego projektu można się wiele nauczyć : nazw roślin, ich zastosowania i kojarzenia ze sobą.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Syla 17:31, 11 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ależ proszę bardzo )))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:46, 11 sty 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
goniak napisał(a)
Ja bym zabrała ten biały żwirek, bo w takim układzie wprowadza lekki chaos.
Niebieska glauca globosa dobrze kontrastuje z bordowym berberysem, dosadziłabym go jeszcze aby szedł falą aż do tej sosenki na pniu.
Kosówki dałabym z tyłu, od strony domu.
Po linii widocznego chodnika możnaby posadzic niebieską trawkę, kostrzewę siną.
Z drugiej strony chodnika po łuku bordowe żurawki Obsidian po całości tego łuku.
One mają takie satynowe, lśniące listki, które pięknie błyszczą w słońcu


Dla mnie chaos wprowadzają pojedyncze rośliny ściśle sadzone obok siebie a kamyczki mi nie przeszkadzają aczkolwiek zastosuję jakąś linię a co do nasadzeń to ta kostrzewa jest b.ładna ))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies