Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Syla 07:46, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380





____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 07:57, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
I znowu trochę lata

Sąsiadująca roślinność za płotem









____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 08:05, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 10:16, 04 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sylwia, Ty mnie poweidz, czy kładłaś agrowłókninę od razu na trawę czy przekopałaś najpierw cały teren?na każdej rabacie masz agro?i pod jakim kątem (co Cię inspirowało i co brałaś pod uwagę?)planowałaś rabaty?zwłaszcza te skarpowe?fajnie to wygląda, podoba mi się!mnie korci żeby wszytsko obsadzić szybko, ale widzę że u Ciebie wszytsko z czasem!
____________________
U Matki
Syla 13:47, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Właściwie to co jest zrobione ....... dokonałam własnoręcznie i trwało to dwa sezony od kwietnia do września . W tym roku obsadziłam skalniak przy tarasie , obłożyłam kamieniem i obsypałam żwirkiem (jeszcze nie dokończone - brakło sił) . Przed założeniem agrowłókniny, ściągałam darń , ponieważ wcześniej mąż zasiał wszędzie trawę, przekopałam rabaty , łopatą wcześniej zaznaczyłam sobie linie graniczne ..... powbijałam paliki i tyle . A teraz z pomocą Danusi będzie zmiana wszystkiego, włącznie z przesadzeniem tego co już sobie rośnie. Obserwuj i może jakieś nowe pomysły Ci się spodobają
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 13:52, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Chciałam jeszcze nadmienić , że w zmianach jakie będą powolutku postępować w moim ogrodzie nie przewiduję agrowłókniny.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 14:12, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380



____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Matka 14:24, 04 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a nasadzenia iglaków?jak je dobierałaś?na skarpie?bo jak się rozrosną to kamienie nie będzie widać, czy to są raczej wolnorosnące?a czy tą rabatę po prawej(pod ogrodzeniem-bodajże jak dobrze pamiętam)już obsadziłaś?bo na zdjeciach nic nie ma...jak przedłużę swoja skarpę to coś podobnego mi wyjdzie-co tam będzie rosło?
czyli piszesz, że pod włókniną lepiej przekopać ziemię?kurcze to dużo roboty-bo ja już raz przekopałam i sialiśmy tam właśnie trawę i chyba się załamie jeśli znów będę musiała to zrobić, no ale jak trzeba...ja też nie dawałabym włókniny, Danusia radzi, żeby jej unikać i racja-w pełni podzielam, ale te chwaściory mnie przeganiją!!!
daj nowe fotki rabat jak masz-podobają mi się...nocami spać nie moge i planuję, planuję...i tak bez końca
____________________
U Matki
Syla 14:56, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Wejdź na forum mojego posta- http://www.ogrodowisko.pl/watek/33-pierwsze-kroki-w-zakladaniu-wlasnego-ogrodu , tam znajdziesz jeszcze kilka fotek z mojego ogrodu.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:09, 04 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jak zauważysz to na tych rabatach, które są już zagospodarowane znajduje się żwirek. Tak mi się wcześniej wydawało , że szybciej usunę liście na jesień z lip, które sąsiadują z za ulicy. Biorę tornado ( to takie urządzenie do przedmuchiwania lub wciągania liści) no i wydmuchuję na kostkę a potem zbieram do wora. A gdyby była kora to niestety należałoby zbierać rączkami . Ze skalniakiem jest podobnie . Kamienie duże przyczymują żwirek , żeby się nie zsuwał z górki , a roślinki nie są z gatunku wolno rosnących i nawet jak przykryją kamyki to mi to nie przeszkadza, o ile Danusia nie wymyśli innej wersji mojego skalniaka
Pięcio-cm warstwa kory powinna zahamować nadmierną ilość chwastów (tak mi się wydaje)
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies