Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Sylwii od początku :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Sylwii od początku :)

Syla 08:21, 18 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Noooo, aż strach się bać muszę opracować niezłą strategię do realizacji pomysłu. Muszę powiedzieć, że wyzwanie jest
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 16:41, 23 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pracujemy nad zaaranżowaniem okolicy altany połączonej z grillem i wodospadem. Nieco lustra wody musi być, aby szum był przyjemny, a okolica też musi być dopracowana w każdym szczególe.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:06, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Propozycja po raz drugi z naniesionymi poprawkami.
Altana teraz jest kulista, ma 38 m2, doszły zmiany (wodospad 6,5 m szerokości). Pasuje stylem do reszty ogrodu, jest bardziej ustawna i pojemna. Za altaną zmieściło się drzewo, będzie zamykać ten widok i tworzyć wspaniałe tło, przeciwwagę dla wodospadu.

Za domem zmniejszyłam rabatę na rogu, zgodnie z przesłanym zdjęciem. Odsunęłam roślinność aby było miejsce dla bramy przesuwnej.
Jest też przejście w okolicy drewutni.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_lastowska 09:58, 28 gru 2010


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Sylwia, jak już zaczniesz realizację , ja baaaardzo proszę o fotoreportaż Ze szczegółami
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 13:51, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też się spodziewam realizacji tego ogrodu i fotoreportażu na naszym forum.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Matka 14:59, 28 gru 2010


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
mnie też bardzo ciekawi jak będzie po zmianie!
a kiedy ruszacie?
____________________
U Matki
Syla 16:31, 28 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Oczywiście, nie może być inaczej. Krok po kroku będę robiła zdjątka z opisem prac . Pewnie zaczniemy od architektury , bo mały bałagan z tego powstanie, następnie nawodnienie , rabaty . Dużą inwestycją będzie zrobienie ogrodu zimowego z obecnego tarasu otwartego, ale nie omieszkam pokazać. Choć nie sądzę, żeby to wszystko powstało w jednym sezonie. Także życzę sobie i Wam Kochani CIERPLIWOŚCI )
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 17:19, 28 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jak dla mnie to teraz projekcik świeci doskonałością ))
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gardenarium 17:23, 28 gru 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwio, jest troszkę nabazgrolone, ala za to gotowy będziesz mogła na ścianie powiesić zamiast obrazka )
Biorę się za robotę, bo czeka nas jeszcze liczenie roślin, projekt systemu naw. itd. Wodospad jednak będzie )
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Syla 17:40, 28 gru 2010


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ten wodospad raduje mnie maxymalnie ))) i nie powiem altana w kształcie koła jest chyba rzeczą trafioną w dziesiątkę. Rozmawiałam z mężem na temat odległości od ogrodzenia. Będziemy altanę zgłaszać do gminy i zachowamy odległość 3m. Zobaczymy jeszcze czy nie zostanie ona zbudowana bez ścian. Jeśli stworzymy gęsty żywopłot to odetniemy się od sąsiadów wizualnie, i taki jest zamysł. Liczę Danusiu na podpowiedź odnośnie budowy tego wodospadu. Podglądnęłam sobie zdjątka w "woda w ogrodzie" i nawet wydrukowałam , co by , drużynie wykonawczej przedłożyć w celach zapoznawczych. Teraz muszę przysiąść i punkt po punkcie przygotować strategię wykonania poszczególnych robót. Trochę tego będzie. No i jeszcze muszę poszukać solidnej grupy do przygotowania rabat pod sadzenie roślin. Również z tej dziedziny będę prosiła o wsparcie merytoryczne. Ale najpierw wypunktuję sobie poszczególne prace w odpowiedniej kolejności realizacji.
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies