Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Kasipod

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Kasipod

Kasiapod 18:37, 27 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
Taka była piękna lawenda, niestety zmarzła (długa rabata, kamieni już nie ma) )
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 18:42, 27 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
Przedogródek zostawiłam na koniec (wstydze się)
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 18:49, 27 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
Wolę scenerie zimową
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 19:05, 27 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
i jeszcze jeden zakątek (pomiędzy garazem a domem) wierzba do wycięcia. I tak to wygląda.



____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 19:15, 27 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
Rok 2019

Rok 2022

____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
LIDKA 12:42, 28 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Kasia widac ze masz talent i duuużo pracy już włożyłaś w ogród.
Masz plan i kształty rabat. Coś dosadzisz , cos przesadzisz, ccoś dopieścisz i bedzie pięknie. Bardzo jestem ciekawa wiosny u Ciebie .

Dzis zrobilam obchód u siebie i widze ze mi sie ładnie rozrosną rozchodniki. Mialam badylki bo z 4 sadzonek podzielilam na 12 ale wszystkie puszczają mlodych klaczy dużo.

Moze zajrzyj do mnie i doradz cos w zwiazku z basenem
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasiapod 13:08, 28 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
LIDKA napisał(a)
Kasia widac ze masz talent i duuużo pracy już włożyłaś w ogród.
Masz plan i kształty rabat. Coś dosadzisz , cos przesadzisz, ccoś dopieścisz i bedzie pięknie. Bardzo jestem ciekawa wiosny u Ciebie .

Dzis zrobilam obchód u siebie i widze ze mi sie ładnie rozrosną rozchodniki. Mialam badylki bo z 4 sadzonek podzielilam na 12 ale wszystkie puszczają mlodych klaczy dużo.

Moze zajrzyj do mnie i doradz cos w zwiazku z basenem


Lidka dziękuje, że zajrzałaśja cały czas przesadzam, dosadzam i stwierdziłam, że tak naprawdę to ani składu, ani ładu w tych moich zakamarkach. Ten mój nieszczesny przedogródek, a przecież to powinna być wizytówka, a u mnie dramat. Mam mało koloru w nim. Mam w planach na ten rok uporać się z nim. Kochana z tym moim talentem, ale dziękuję Byłam u ciebie masz pięknieOczywiście, że zajrzę Pozdrawiam
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
LIDKA 13:33, 28 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6884
Kasiapod napisał(a)


Lidka dziękuje, że zajrzałaśja cały czas przesadzam, dosadzam i stwierdziłam, że tak naprawdę to ani składu, ani ładu w tych moich zakamarkach. Ten mój nieszczesny przedogródek, a przecież to powinna być wizytówka, a u mnie dramat. Mam mało koloru w nim. Mam w planach na ten rok uporać się z nim. Kochana z tym moim talentem, ale dziękuję Byłam u ciebie masz pięknieOczywiście, że zajrzę Pozdrawiam


Dziękuje za pochwałę.
Widzisz jak to jest...
Ja nie uważam że mam pięknie. Może kiedyś będe miała...

Mam kłopot z planowaniem i doborem roślin.
Dlatego sadzę po kilka takich samych i najczęściej w rzędach.
I nie mam wyszukanych gatunków. I prawie nie mam bylin. Jeszcze...bo nadrobie to.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasiapod 18:19, 28 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1008
Hello dziewczyny, zerknijcie na ten mój przedogródek? Pliss Na stronie 3 wstawiłam szkic, wszystkich moich rabat, ale chciałabym sie skupić na przedogródku. Są tam już nasadzenia, które opisuję poniżej.
Wymiary przedogródka:

od ulicy - 7,5m (posadzone szmaragdy)
od wjazdu - 7,5m (posadzona pęcherznica kalinolistna purpl i gold)
z lewej 8,5m (posadzone szmaragdy, a przed nimi 1szt berberysa bordowego nazwy nie znam, 1 szt pęcherznicy kalinolistnej i 1 szt budleja Dawida).

Środek przedogródka - Cyprysik Lawsona na pniu, kosodrzewina, jałowiec płożący, świerk conica (nie jestem pewna)

przy ścianie wiatrołapu po bokach rośnie żywotnik wschodni, ale nie jestem pewna

w narożniku domu (strona lewa) tuja szmaragd i trzmielina na pniu, u dołu 4 szt kostrzewa siwa i 1 szt budleja Dawida.
Jest tu cały czas słońce. Więc musza tu być rośliny, które przeżyją. Chciałabym tam mieć żurawkę, lawendę, szałwia omszoną, trawy niskie. i co jeszcze? Pomożecie?
Coś takiego wykombinowałam, co wy na to?. Co dodać, co wyrzucić?
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
sylwia_slomc... 22:24, 28 sty 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kasiapod napisał(a)
Przedogródek zostawiłam na koniec (wstydze się)

Na zdjęciach widzę lepiej niż na rysunku.
Pęcherznice fajnie w szpalerku rozumiem, że mają robić jako żywopłot? Formowany czy bardziej naturalny?
Z doświadczenia wiem, ze cięte w żywopłot formowany dość szybko starzeją się od dołu, a wycinając całe konary dwuletnie utrzymuje się długo i w fajnej formie tyle, że wygląda bardziej naturalnie. Lawenda z żurawkami się nie polubią w sąsiedztwie bo żurawka woli półcień i wilgoć, a lawenda słońce i sucho.
Brakuje mi informacji jaka masz glebę i która to strona świata i ile tam światła. Baza roślin całkiem fajna, ale przydała by się informacja jaki styl ogrodów lubisz Formalne, naturalne, bylinowe czy krzewiaste, jakie kolory lubisz i czy lubisz symetrię lub nie jakie linie proste czy gdy falują.....to wydaje mi się kluczowe by sensownie podpowiadać

Jakie rośliny Ci się podobają....itp.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies