Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Kasipod

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Kasipod

Kasiapod 23:47, 28 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Sylwia dziękuje, że zajrzałaś pęcherznica posadzona rok temu spodobała mi się i tak sobie pomyślałam, że zobacze jak będzie to wyglądało, także daję jej jeszce czas. Przedogródek to strona zachodnia, słońce praktycznie cały czas. Jutro załączę plan z objaśnieniami. Pozdrawiam















































































____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Ewik 10:13, 29 sty 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Przyszłam z rewizytą . Miejsca do działania masz duuzo , zazdroszczę .Ramy ogrodu , wyznaczone rabaty przy domu to juz dużo . Długa rabata ma potencjał , dodać trochę roślin na przód i będzie fajnie .Tak jak dziewczyny napisały powiedz jaki typ ogrodu chcesz mieć, co lubisz itp najwazniejze , żeby sie Tobie podobał .
Piszesz, że żywopłocik niedawno wsadzony , to może go przenieść a tutaj zrobić coś bardziej reprezentacyjnego , ładnego cały rok ? oczywiście to tylko propozycja

____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasiapod 16:14, 29 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Ewik napisał(a)
Przyszłam z rewizytą . Miejsca do działania masz duuzo , zazdroszczę .Ramy ogrodu , wyznaczone rabaty przy domu to juz dużo . Długa rabata ma potencjał , dodać trochę roślin na przód i będzie fajnie .Tak jak dziewczyny napisały powiedz jaki typ ogrodu chcesz mieć, co lubisz itp najwazniejze , żeby sie Tobie podobał .
Piszesz, że żywopłocik niedawno wsadzony , to może go przenieść a tutaj zrobić coś bardziej reprezentacyjnego , ładnego cały rok ? oczywiście to tylko propozycja


Dziękuje że zajrzałaś Pęcherznicę posadziłąm bez zastanowienia i też myślę, żeby ją przenieść, bo jak sie rozrośnie to będzie zajmowała dużo miejsca. Między innymi podobaja mi się hortensje, ale w tym miejscu nie przetrwają. Pozdrawiam
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 20:31, 29 sty 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
sylwia_slomczewska napisał(a)

Na zdjęciach widzę lepiej niż na rysunku.
Pęcherznice fajnie w szpalerku rozumiem, że mają robić jako żywopłot? Formowany czy bardziej naturalny?
Z doświadczenia wiem, ze cięte w żywopłot formowany dość szybko starzeją się od dołu, a wycinając całe konary dwuletnie utrzymuje się długo i w fajnej formie tyle, że wygląda bardziej naturalnie. Lawenda z żurawkami się nie polubią w sąsiedztwie bo żurawka woli półcień i wilgoć, a lawenda słońce i sucho.
Brakuje mi informacji jaka masz glebę i która to strona świata i ile tam światła. Baza roślin całkiem fajna, ale przydała by się informacja jaki styl ogrodów lubisz Formalne, naturalne, bylinowe czy krzewiaste, jakie kolory lubisz i czy lubisz symetrię lub nie jakie linie proste czy gdy falują.....to wydaje mi się kluczowe by sensownie podpowiadać

Jakie rośliny Ci się podobają....itp.

Jest to strona zachodnia, tak więc dużo słońca. Napewno będzie chodniczek z trawy z liniami prostymi tak więc całość również w liniach prostych. Żywopłot z pęcherznicy stwierdziłam, że przeniosę w inne miejsce, a tu posadzę kulki z bukszpanu albo tuja Danica.
Nie wiem jaki jest odczyn gleby, będę musiała to zbadać. Podobaja mi się jeżówki, czosnek, lawenda, szałwia omszona, ciemierniki, irysy, trawy ozdobne, z wiosennych tulipany, szafirki, krokusy. Widziała bym to w kolorach biały, różne kolory fioletu, bordowy.
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Margerytka40 21:09, 29 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mnie brakuje zdjęcia ukazującego dom od strony przedogródka. Są tam jakieś okna, drzwi. Poza tym jaki wysoki jest budynek. Chcesz przesłonę od ulicy czy nie? Czemu hortki nie dadzą tam rady? Jeśli bukietowe to spokojnie dadzą radę nawet na totalnym słońcu byle miały wilgoć w glebie. Właśnie jaką masz glebę? Piaszczystą? Cięższą?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
LIDKA 14:32, 12 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7027
Hey Kasiu
Ja z rewizytą.
Dawaj foty przedogródka. Rozumiem ze masz go od ulycy i że gdzies jest wejscie do domu?
Na planie narysowalas wiatrołap wiec zakładam ze wejscie jest?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasiapod 14:43, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Hej , plany sa tylko narazie ich nie ujawniam, dzisiaj troche popracowałam w sensie wykopałam to co uważałam za zbędne. Dzisiaj troszkę słoneczka było ale nie za dużo, zmarzłam ,jak coś pokombinuję to się ppchwalę
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 14:58, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Lidka! tak to jest przedogródek z którym właśnie muszę się uporać, nie wiem czy dam radę, ale takie mam plany


























____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 15:03, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
[im
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 15:07, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies