Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Kasipod

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Kasipod

LIDKA 15:11, 12 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Z liniami prostymi będzie pięknie. Ja własnie się pozbywam plastykowych ekobordów. Będę miec obrzeża z kostki.


Jak się wiosna zazieleni to świat wyda się piękniejszy.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasiapod 15:12, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 993
Margerytka40 napisał(a)
Mnie brakuje zdjęcia ukazującego dom od strony przedogródka. Są tam jakieś okna, drzwi. Poza tym jaki wysoki jest budynek. Chcesz przesłonę od ulicy czy nie? Czemu hortki nie dadzą tam rady? Jeśli bukietowe to spokojnie dadzą radę nawet na totalnym słońcu byle miały wilgoć w glebie. Właśnie jaką masz glebę? Piaszczystą? Cięższą?

Dawno mnie nie było wstawiam zdjęcie domu od strony przedogródka[im [img [img
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
LIDKA 15:16, 12 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Z liniami prostymi będzie pięknie. Ja własnie się pozbywam plastykowych ekobordów. Będę miec obrzeża z kostki.


Jak się wiosna zazieleni to świat wyda się piękniejszy.

Kasia ja Ci mówie że rade. Zobacz na moje początki. Miałam wszystko
Bez ładu i składu.
Rok na ogrodowisku sprawił że w ogrodzie całkiem inaczej.
Tez zaczynałam od przesadzania.

Bede trzymać kciuki.

Mnie pomagaja rysunki. Robie sobie tylko plany nasadzen za pomocą kółek kropek i kwadracików. Sadzę rzędami te same rośliny bo tak mi łatwiej jakoś.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasiapod 15:21, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 993
LIDKA napisał(a)
Z liniami prostymi będzie pięknie. Ja własnie się pozbywam plastykowych ekobordów. Będę miec obrzeża z kostki.


Jak się wiosna zazieleni to świat wyda się piękniejszy.

Ja miałam na początku ekobordy plastikowe, ale jak zaczęłam czytać ogrodowisko!! to stwierdziłam że nie ładnie to wyglada i zaczęłam eliminować
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
LIDKA 15:23, 12 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Kasiapod napisał(a)

Ja miałam na początku ekobordy plastikowe, ale jak zaczęłam czytać ogrodowisko!! to stwierdziłam że nie ładnie to wyglada i zaczęłam eliminować


Podobaja mi sie kanciki ale kostka potrzebna jest robocikowi koszącemu i dlatego taka decyzja. Te ekobordy u mbie nie spełnily swej roli. Zielko przerasalo te strone od szpilek i pielenie to masakra.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 15:27, 12 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Kasiapod napisał(a)
Hello dziewczyny, zerknijcie na ten mój przedogródek? Pliss Na stronie 3 wstawiłam szkic, wszystkich moich rabat, ale chciałabym sie skupić na przedogródku. Są tam już nasadzenia, które opisuję poniżej.
Wymiary przedogródka:

od ulicy - 7,5m (posadzone szmaragdy)
od wjazdu - 7,5m (posadzona pęcherznica kalinolistna purpl i gold)
z lewej 8,5m (posadzone szmaragdy, a przed nimi 1szt berberysa bordowego nazwy nie znam, 1 szt pęcherznicy kalinolistnej i 1 szt budleja Dawida).

Środek przedogródka - Cyprysik Lawsona na pniu, kosodrzewina, jałowiec płożący, świerk conica (nie jestem pewna)

przy ścianie wiatrołapu po bokach rośnie żywotnik wschodni, ale nie jestem pewna

w narożniku domu (strona lewa) tuja szmaragd i trzmielina na pniu, u dołu 4 szt kostrzewa siwa i 1 szt budleja Dawida.
Jest tu cały czas słońce. Więc musza tu być rośliny, które przeżyją. Chciałabym tam mieć żurawkę, lawendę, szałwia omszoną, trawy niskie. i co jeszcze? Pomożecie?
Coś takiego wykombinowałam, co wy na to?. Co dodać, co wyrzucić?




Kasiu dpoiero jak zobaczylam fotki domu to mi się rozjaśnił ten plan .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 15:28, 12 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Kasia a będziesz mieć dobre dojscie z kosiarką do tej trawiastej ścieżki?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasiapod 15:33, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 993
LIDKA napisał(a)
Z liniami prostymi będzie pięknie. Ja własnie się pozbywam plastykowych ekobordów. Będę miec obrzeża z kostki.


Jak się wiosna zazieleni to świat wyda się piękniejszy.

Kasia ja Ci mówie że rade. Zobacz na moje początki. Miałam wszystko
Bez ładu i składu.
Rok na ogrodowisku sprawił że w ogrodzie całkiem inaczej.
Tez zaczynałam od przesadzania.

Bede trzymać kciuki.

Mnie pomagaja rysunki. Robie sobie tylko plany nasadzen za pomocą kółek kropek i kwadracików. Sadzę rzędami te same rośliny bo tak mi łatwiej jakoś.


Twój wątek śledzę od początku, u ciebie jest pięknie Ja mam problem sama nie wiem co bym chciała, nie jestem zdecydowana, Ten mój przedogródek w samym słońcu, sama nie wiem czy iść w lawendy i trawy, czy cooo?
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Kasiapod 15:36, 12 lut 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 993
LIDKA napisał(a)
Kasia a będziesz mieć dobre dojscie z kosiarką do tej trawiastej ścieżki?

Tak dojście będzie ok, ja nie kosze tylko M
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
LIDKA 16:36, 12 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6634
Kasiapod napisał(a)

Twój wątek śledzę od początku, u ciebie jest pięknie Ja mam problem sama nie wiem co bym chciała, nie jestem zdecydowana, Ten mój przedogródek w samym słońcu, sama nie wiem czy iść w lawendy i trawy, czy cooo?


Kasia na początek posadz 1 rodzaj miscanta i 1 rodzaj hortek.
Tu często dzieczyny pokazuja jak sadza na przemian co metr i te rosliny sie przenikają. Z tych roślin szybko jest pięjny efect.



Bede robić taki zestaw na mojej platanowej ale to za rok. Milunia ma taką rabate i mnie sie podoba.

Teraz bede robic basenową i bukową i dossdzanie na budlejowej.

Musisz czytac dużo wątków. Milunia, Wiola, OlciaManolcia, Wiaan - te dziewczyny mają ogrody nowoczesme z liniami prostymi.

Pochodz popatrz i zapisuj inspiracje.

I coś Ci się wyklaruje.

Albo po prostu pytaj co posadzone i jak i odgapiaj.
Jesli ci się coś spodoba.
Tu się Dziewczyny nie gniewają tylko wsparcie dają i dobre rady.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies