Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Tuje co to za choroba, czarne końcówki

Pokaż wątki Pokaż posty

Tuje co to za choroba, czarne końcówki

krisenrun 18:15, 10 mar 2022

Dołączył: 16 mar 2018
Posty: 4
Witam wszystkich,
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć podobnych zdjęć dlatego otworzyłem nowy temat.
Czy moglibyście mi pomóc określić co za choroba\szkodnik uczepiła sie moich roslinek (tuja aureospicata).
Późną jesienią nagle cześć gałązek zaczeła brązowieć i opadać. Aktualnie co miało opaść opadło. 90% końcówek ma takie czarne jak by upalone końcówki. Jak potrzepie gałązkami to rozpyla sie biały pyłek - czy to jest jakiś grzyb ? Czym to pryskać, bo pewno bez chemi sie nie obejdzie...
krisenrun 18:16, 10 mar 2022

Dołączył: 16 mar 2018
Posty: 4
I jeszcze zdjęcia:

Gardenarium 18:38, 10 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MOże to tarczniki? Albo "kwiaty" tui i pyłek pyli bo takie jego zadanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adela 16:25, 15 mar 2022


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Z pewnością to nie grzyb, ale tak jak mówi Danusia - kwiaty.
Ja mam w ogrodzie cyprysik Ivonne. Gałązki też mają czarne kuleczki (na zdjęciu) Cyprysik jest w doskonałej formie.
Koniecznością jest czyszczenie wnętrza drzewa ze suchych łusek. Zalegające w jej wnętrzu suche gałązki mogą stać się siedliskiem grzyba, a nie dochodzące do wnętrza słońce powoduje ogołacanie się pędów.

____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies