Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » sterownik Hunter X2 podłączenie WAND do WiFi - instrukcja

Pokaż wątki Pokaż posty

sterownik Hunter X2 podłączenie WAND do WiFi - instrukcja

Sokzzuka 21:24, 03 maj 2022

Dołączył: 24 kwi 2022
Posty: 11
cześć,
mam sterownik z WiFi WAND Hunter X2 na 6 sekcji. Jako, że podłączenie do sieci ukrytej zajęło mi kilka godzin, a pracuję w IT to postanowiłem się podzielić uwagami, które ciężko znaleźć na polskich stronach, a mogą pomóc.
- jeśli sieć WiFi masz ukrytą jak ja, to musisz ją na chwilę "odkryć". Tzw. SSID broadcast. Po podłączeniu modułu WAND możesz ją spowrotem ukryć. Ma być widoczna tylko na czas podłączania.
- jeśli na routerze zakres kanałów dla WiFi masz na "auto" i dodatkowo kanały od 1 do 16 (jak ja) to musisz zrobić na manual (ręcznie) i wybrać jakiś kanał z przedziału 1-11. Jeśli jesteś sam w okolicy to wybierasz jaki chcesz, jeśli jest dużo sieci WiFi to skorzystaj z softu na telefon do wykrywania sieci i ich kanałów i wybierz dla siebie kanał nieużywany, lub taki na którym jest najmniej sieci.
- Twoja sieć WiFi musi być w trybie 2,4 Ghz. Moduł WAND nie obsługuje 5 Ghz i sieci "gość" i z logowaniem przez stronę.
- Program Hydrawise też ma problemy ze sobą, jak się połączysz po WiFi z modułem WAND to wejdź na niego bezpośrednio, a nie przez Hydrawise. U mnie moduł miał adres 192.168.7.7. Po wejściu na stronę modułu można wykryć sieci i sparować się z właściwą. Ja mając ukrytą wpisywałem z ręki i nie łączyło. Pomógł ręczny reset modułu (5 sekund przytrzymaj przycisk na module i puść i poczekaj) i jak wyżej.

Jak rozkminiłem to co napisałem wyżej to podłączenie zajęło mi 15 minut z rekonfiguracją routera od WiFi. Wszystko przez większy zakres kanałów i sieć ukrytą (hidden network).

Po podłączeniu do WiFi będzie na wyświetlaczu komunikat "UPd8 b". Nie bój się i nic nie rób. Trzeba poczekać kilka minut i będzie restart. Potem już zielona dioda na sterowniku

Moduł WAND się aktualizuje zgodnie z kodami poniżej.

UPd8 A Update in progress for X2 controller firmware
UPd8 b Update in progress for WAND module firmware
UPd8 C Update in progress for WAND Wi-Fi firmware

https://www.hunterindustries.com/pl/support/x2-wand-err-codes
Fleszu 13:31, 04 lip 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Super opis, szkoda, że nie było go rok temu. Też się męczyłem z połączeniem, w końcu po 2-3h się udało ale już nie pamiętam co zrobiłem
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Bartek2022 19:48, 28 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2022
Posty: 1
Cześć,

A miał może ktoś taki problem z WiFi WAND Hunter X2 na 6 sekcji:

Sterownik bez podłączenia do internetu działa poprawnie, włącza i wyłącza sekcje w zaprogramowanym trybie. Natomiast gdy włoży się mu kartę Wi-fi, skonfiguruje i wprowadzi program zaczynają się problemy. Po włączeniu pierwszej sekcji i minięciu czasu nawadniania włącza drugą sekcję bez wyłączenie pierwszej, ogólnie rzecz ujmując włącza sekcje nie wyłączając ich, muszę podejść do sterownika i wyłączyć go ręcznie. To samo się dzieje z trybu "uruchom strefę manualnie"

Z czym może być problem? siedzę i główkuje już drugi tydzień, najgorsze że Hunter nie ma żadnego wsparcia na Polskę dramat.

Sokzzuka 22:29, 02 lip 2023

Dołączył: 24 kwi 2022
Posty: 11
Dodam tylko do tej instrukcji, że moduł WAND może nie współpracować z routerami Huawei B535. Mi na dwóch działał tylko z wifi bez zabezpieczeń, a wszystkie tryby z zabezpieczeniami powodowały rozłączania się wifi po 5 minutach. Dopiero dostawienie starego routera Linksys rozwiązało problem. Dostawca modułu też potwierdził, że kiedyś ktoś miał problem z Huawei.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies