Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ognik szkarłatny - Pyracantha coccinea

Pokaż wątki Pokaż posty

Ognik szkarłatny - Pyracantha coccinea

Aga 09:41, 16 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Moja lawenda ma 2 lata a jej wielkosc to zalezy jedna ma 25 cm wysokosci a jedna 15 cm i to nie jest ta typowa lawenda tylko jakaś inna odmiana bo liście ma srebrne.U mnie ciężko w ogrodzie z lawenda bo co roku proba konczy sie tym ze marnie rosnie mimo dobrej ziemi i warunkow.Lawende trzymam w ogrodzie tylko dlatego ze szkoda mi a wyrzucic.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aga 09:43, 16 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Muszę chyba cos innego wymyślić pod tego ognika
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 13:17, 16 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spójrz na te grafiki

zdjęcia ogników

One służą głownie jako żywopłoty, ekraniki, do prowadzenia po ścinach, podkreślania wejścia. To nie są typowe rośliny do kompozycji ogrodowych. Możesz ekran zrobić, niekoniecznie zastanawiając się co będzie obok. Jak masz jeden krzew to nie warto chyba nad tym zbytnio się zastanawiać i albo dokupić więcej, albo posadzić w okolicy dowolnego krzewu bo i tak jeden ognik żadnego efektu nie zapewni. One dobrze wyglądają w grupie lub szpalerze, lub jeśli coś z niego zrobisz.

Może dudleja o granatowych kwiatach?

A z lawendą to zastanów się dlaczego źle rośnie? Może ma za mokro, może cień za duży? Może zagęszczenie za duże i coś ja zacienia?

Lawenda ma srebrne liście

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/322-lawenda-uprawa-ciecie-i-kompozycje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aga 14:33, 16 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Ok zastanowie sie na tym ognikiem ale rzeczywiscie chce zrobic z tego ognika cos nie typowego właśnie myslałam o takim ekranie a obok niego rośnie sliwa nigra.A z lawenda?może na wiosne sie poprawi byc moze za czesto byla przesadzana
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
goniak 15:17, 16 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
To może podsadź ognika tawułą japońską Candelight, będzie pasowała też do bordowej śliwy.
Można ja ciąć na obwódkę albo na kulki, w zależności od potrzeb i fantazji
Czasami niewielkim kosztem da się osiągnąć fajny efekt
Poniżej obwódka z tawuł (w czasie kwitnienia), z realizacji u mojego klienta.



____________________
Małgosia mój zielony świat
Aga 18:19, 16 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Własnie i sliwa i ognik sa podsadzone tawułą
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
goniak 18:58, 16 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Aga napisał(a)
Własnie i sliwa i ognik sa podsadzone tawułą

I co? Nie podoba Ci się, chcesz zmienić, bo już się pogubiłam
____________________
Małgosia mój zielony świat
Aga 21:36, 16 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Własnie nie bardzo mi się podoba
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
goniak 21:41, 16 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Aga napisał(a)
Własnie nie bardzo mi się podoba

No to mus szukać innych koncepcji.
____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 11:10, 17 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ognik, miskant Variegatus, lawenda.

Ognik, kule z żółtego bukszpanu, Carex Evergold.

Do ognika pasują berberysy o purpurowych listkach, ciemierniki, Cornus alba 'Ivory Halo', Cornus sanguinea 'Midwinter Fire', Acer palmatum 'Atropurpureum', Cotinus coggygria 'Royal Purple', Cornus sericea 'Flaviramea', Perovskia, trawy.

Generalnie to nie są rośliny do typowych kompozycji, to są rośliny na żywopłoty strzyżone, czyli oddzielenie pewnych części ogrodu, tło dla pozostałych roślin.

Może pokażesz miejsce jak i gdzie one rosną w ogrodzie i będzie wiadomo czy w ogóle tam pasują.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies