Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Ognik szkarłatny - Pyracantha coccinea

Pokaż wątki Pokaż posty

Ognik szkarłatny - Pyracantha coccinea

Aga 16:33, 17 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732

Proszę oto zdjęcie.Mam nadzieję że wszystko jest widoczne
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Aga 16:36, 17 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
3 większe żółte kulki to tawuła,2 mniejsze kulki to trzmielina,przed śliwa jest żurawka bordowa,obok ognika sa astry fiolet a całkiem z tyłu żywopłot z tuji.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
goniak 18:08, 17 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Aga napisał(a)

Proszę oto zdjęcie.Mam nadzieję że wszystko jest widoczne


Teraz to wszystko jasne, nie dziwię się, że Ci się nie podoba.
Tawuły byłyby fajne, gdyby je posadzić w formie obwódki, tak, jak to pokazałam na mojej fotce.
U ciebie są rozstrzelone i jest ich zbyt mało, co nigdy nie da pożądanego efektu.
Tuje z tyłu to pewnie brabanty, trzeba je ciąć na kształt żywopłotu aby były tłem dla całej rabaty.
Dosadziłabym jeszcze ze dwa ogniki a za nimi powtórzyła bordową śliwę.
____________________
Małgosia mój zielony świat
wykasia 12:30, 18 paź 2013


Dołączył: 15 lut 2012
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)
Ognik, miskant Variegatus, lawenda.

Ognik, kule z żółtego bukszpanu, Carex Evergold.

Do ognika pasują berberysy o purpurowych listkach, ciemierniki, Cornus alba 'Ivory Halo', Cornus sanguinea 'Midwinter Fire', Acer palmatum 'Atropurpureum', Cotinus coggygria 'Royal Purple', Cornus sericea 'Flaviramea', Perovskia, trawy.

Generalnie to nie są rośliny do typowych kompozycji, to są rośliny na żywopłoty strzyżone, czyli oddzielenie pewnych części ogrodu, tło dla pozostałych roślin.

Może pokażesz miejsce jak i gdzie one rosną w ogrodzie i będzie wiadomo czy w ogóle tam pasują.


Ognik z miskantami musi super wyglądać. Zwłaszcza kiedy owocuje.
Aga 12:56, 18 paź 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Tylko chyba ognik musi byc wiekszy zeby trawy go nie zasłoniły chyba ze z tylu trawy.Ale u mnie z tylu juz nic sie nie zmiesci .Do wiosny mam czas cos sie wykombinuje z ta rabata
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 23:03, 18 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zabierz ognika z tej rabaty. On tu nie pasuje nijak. Moim zdaniem rabata jest za wąska, niedługo tuje zagają całe swoje towarzystwo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abiko 12:24, 21 wrz 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
A mi się marzy ognik od dawna, tylko chciałam posadzić go w donicy dużej i puścić na ścianę, którą chcę zasłonić i zasłonić się od sąsiadów. Tylko czy ognik w donicy da radę na słonecznym balkonie. Ma ktoś takie doświadczenia?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Gardenarium 09:14, 26 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno nie wytrzyma zimy, a w sezonie da radę, abyś tylko go podlewała. Może mieć przypalone listki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Beata333 13:02, 21 kwi 2016

Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 43
Przyłączam się do wątku.

Za radą Pani Danusi zamierzam wsadzić ogniki czerwone ( w towarzystwie Miscanta ), ale zastanawiam się nad tym,

- czy ogniki wymagają podpór?


Myślę żeby wsadzić 5 sztuk obok siebie w takim układzie, żeby stanowiły akcent kolorystyczny.

Może je związać na jednej podporze w kształcie walca???

Czy może zostawić "luzem" i poczekać aż same się zagęszczą???

Pozdrawiam wszystkich i proszę o rady.

Beata
ogrodowianka 21:05, 09 sie 2016

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 41
Witam,
zauroczona, ubiegłej jesieni, pięknymi owocami w sąsiednich ogródkach, kupiłam późną jesienią 2 ogniki szkarłatne - 1. soleil d'or, 2. red column. Kupiłam w dość pewnym miejscu, ponieważ wcześniej naczytałam się, że bywają problemy z ich kwitnięciem. Red Column był już z owocami, soleil d'or niestety bez.
Wiosną wyczekiwałam w napięciu wypatrujac niecierpliwie pąków kwiatowych. Niestety nic. Czy ogniki potrzebują dużo słońca? Jeden z nich rośnie w słonecznym m-cu, drugi w bardziej osłoniętym, ale też nie ciemnym. Czy ma mieć bardziej wilgotno, czy nawozić? Czy przyczyną braku kwitnienia może być wsadzenie bardzo późną jesienią? Jest jeszcze szansa, żeby w przyszłym roku cieszył nas kwiatami, a ptaki owocami?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies