Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » moja działka

Pokaż wątki Pokaż posty

moja działka

ela13 19:24, 19 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 12
Witam wszystkich na forum. Mam na imię Ela. Jestem na rencie inwalidzkiej od dawna i jedyną rozrywką jest moja działka. Uprawiam na niej kwiaty krzewy owocowe jak i ozdobne. Niestety w niektórych pracach sama nie daje sobie rady ze względu na paraliż prawostronny.
To akurat piwonia drzewiasta żółta
Długo tak samo szukałam kwiatka goryczkę bezłodygową udało mi się ją kupić przez internet.
Zowoców jagody kamczackiej udało mi się zrobić sok bardzo dobrze nadający się do herbaty i do picia z wodą
Agatorek 20:30, 19 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Hej Ela
Fajnie że dołączyłaś do ogrodowiska.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ela13 20:43, 19 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 12
Tak samo cieszę się, że jestem z Wami i mogę podzielić się z Wami moją działką. Tylko działkę. Nie tylko kwiaty mam na działce, ale i domowe. Przeważnie kaktusy. Z jagody kamczackiej już zrobiłam soki i nawet dobre wyszły.
pierwiosnków na działce mam sporo i co roku dokupuję na targu a to w sklepie. Ostatnio miałam pierwiosnka storczykowego, ale tylko przez jeden sezon. Zginął mi trudno kupić go
Z pigwy bardzo dobry jest sok nadający się do herbaty zamiast cukru
drzewko kwitnie w kwietniu, a owoce w październiku
Anda 21:46, 19 cze 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33424
Witaj Elu
Pierwiosnka storczykowego też miałam, ale tylko dwa lata. On lubi mieć dość mokro i u mnie miał chyba zbyt suche stanowisko.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
ela13 23:17, 19 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 12
A ja miałam cztery, wszystkie znikły, za to bardzo rozrasta się kokoryczka
posadzona w tym roku papryka do gruntu za bardzo nie udała się bo ślimaki zjadły, a jest to papryka słodka sadzona prosto do gruntu
Pomidory nie smakują im nawet koktailowe.
Może jeszcze znajdę pierwiosnka storczykowego. Co roku ładnie kwitnie mi juka
ela13 23:20, 19 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 12
juki mam na całej działce i co roku jest biało, ale bardzo ładnie wygląda na działce
ElzbietaFranka 00:14, 20 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13881
Witaj Elu

Na ostatniej focie widzę sporo juk. A ja już ich mam dosyć i chce się ich lada dzień pozbyć jak tylko skończą kwitnienie.
Za dużo z nimi roboty jak się ma jedną to nie ma sprawy,ale u mnie się rozpanoszyły.

Pokazuj wszystko co masz, swoje kaktusy jak możesz.

Jeszcze rada jak wstawiasz fotki rób odstępy entery po tekście przynajmniej jedenbobsie zlewa tekst z fotkami

Załóż jeszcze sobie adres aby szybko do ciebie dotrzeć.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ela13 08:46, 20 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 12
Dziękuję za radę, Jestem starej daty i nie za bardzo wiem jak posługiwać się dobrze laptopem. Nie ma nikogo ty gdzie mieszkam by pomógł. Staram się jak mogę. Jestem sama w domu, a moi panowie wyjechali do Krakowa Jeden pracuje a drugi ma własną rodzinę.




Co do juk to trzeba tylko stare liście obrywać a same rosną nie tak łatwo ich wyzbyć się. Sama próbowałam, ale korzenia mają głębokie i grube.


to pluskwica
ela13 12:14, 21 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 12
Witam Ochłodziło się trochę, wiatr za bardzo wieje, a słońca jak na razie brak, na działce za mokro by coś robić np. plewić. Jedynie co można to wysiewać i przesadzać bo ziemia jest do tego doskonała.

już przekwitły, ale ładne były


połowa kaktusów jest na działce i zostaną do października


w domu co roku zakwitają hipeastrum. Zawsze u mnie kwitną wtedy kiedy za oknem jest zimno i biało
ela13 09:05, 27 cze 2022

Dołączył: 19 cze 2022
Posty: 12
Witam. Jest bardzo gorąco i nawet nie przebywam na działce, tylko przejdę się wieczorem by zobaczyć co tam się dzieje. Nie jestem w stanie w takie upały nic nie robić. Wczoraj zerwałam borówkę kanadyjską i zrobiłam sok.

tylko kaktusy uwielbiają takie upały

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies