Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kompost z zakładu przetwarzania odpadów komunalnych

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost z zakładu przetwarzania odpadów komunalnych

Pan_Kleks 21:59, 07 wrz 2022

Dołączył: 17 sie 2022
Posty: 11
Witam, czy ktoś z Was wykorzystywał kompost z zakładu przetwarzania odpadów komunalnych? Powstaje coraz więcej kompostowni przy wysypiskach, mają certyfikaty, wyniki analiz na obecność metali ciężkich oraz chorobotwórczych drobnoustrojów a co najważniejsze mają kompostu na tony...
Ponieważ mam glebę piaszczystą rozważam wykorzystanie tego kompostu jako domieszka do gleby. Czy ktoś przerabiał temat takiego kompostu i może się opinią podzielić?
Wiolka5_7 22:20, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Pewnie, ja używałam i planuję znowu zakupić po dodaniu tego kompostu rośliny rosną jak szalone

Jedynie do warzywnika go nie używałam ,bo trafiały się kawałki folii,szkła.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kojak 07:58, 08 wrz 2022


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Używam, ale mieszam z moim I wieloma dodatkami. Na moich piaskach, stale go mało.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Pan_Kleks 10:25, 08 wrz 2022

Dołączył: 17 sie 2022
Posty: 11
Kojak napisał(a)
Używam, ale mieszam z moim I wieloma dodatkami. Na moich piaskach, stale go mało.

A ile dajesz go na m2?
Przedawkować się go nie da ale ile przyjąć do wyliczeń moich potrzeb?
W necie znajduje że 2litry na m2 wystarcza, gdzie indziej znalazłem że 50litrow...
Magara 22:49, 08 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
Jak masz dostęp do "towaru" to nie patrz na wyliczenia, dawaj ile wlezie 2 litry to jakby 2 słoiki o pojemności litra czyli tyle co nic jak na metr kwadratowy
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Pan_Kleks 22:12, 09 wrz 2022

Dołączył: 17 sie 2022
Posty: 11
a macie jakieś sugestie co do nasion trawy na glebę piaszczystą (a właściwie piasek gliniasty/pylasty). Na forum więcej znajduje postów odnośnie trawnika na glinie.
Co do mojej działki i wody- mam zbiornik na deszczówkę 10m3 a trawnika będzie ok 500m2.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies