Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Picker w Weseke

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Picker w Weseke

Anda 10:18, 03 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gardenarium napisał(a)
Bardzo tajemniczy i romantyczny ogród, ciekawa jestem co jest do kupienia?


Danusiu, cieszę się, że ogród Ci sie spodobał Do kupienia są gadżety ogrodowe, figury, rdzawe elementy, kule, wazony, konewki, obeliski, latarenki, paleniska itp. Wszystko to w romantycznym stylu.

Tutaj jest opisane, jaki prowadzą asortyment https://www.garten-picker.de/gartendekorationen/
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:37, 03 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Bardzo się cieszę, że ogród Wam się spodobał Zdjęcia oczywiście nie oddają całkowicie tej atmosfery.

Martko, dlatego tez tak lubię cieniste kompozycje

Jolu, tak, ogród jest dość znany, a właściciel bardzo miły i nie stroni od rozmów ogrodniczych, jak ma czas

Sylwio, ogród trochę jak z Alicji w Krainie Czarów

Zuza, w sumie 3000 qm to chyba nie tak mało, ale rzeczywiście, ogród jest bardzo bogaty, wręcz pęka w szwach Jak znajdziesz plan to się proszę podziel, bo nie znalazłam.

Basiu, recycling bardzo modny i zarazem ekologiczny, więc szukaj tych misek

Helen, tak, ta czystość kantów porządkuje całą przestrzeń. Bez nich i elementów formalnych byłoby bardziej chaotycznie.

Kordina, muszę przyznać że będąc na miejscu czułam się nieco przytłoczona na początku. Dopiero po pewnym czasie poczułam się lżej. Uczta jakich mało

Anpi, też lubię, jest na co popatrzeć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 16:29, 03 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Piękną wycieczkę miałaś. Świetnie połączono w tym ogrodzie cegłę, drewno i kamień. Zachwycają ogrodowe rzeźby i miejsca do odpoczynku. Powalająca jest biżuteria ogrodowa. Bardzo klimatyczne miejsce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa 22:11, 03 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8398
Dzięki za oprowadzenie po cudnym ogrodzie Co to za roślinka kwitnąca na fioletowo na tym zdjęciu: https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/240/2404144/original.jpg
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 11:51, 04 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękną wycieczkę miałaś. Świetnie połączono w tym ogrodzie cegłę, drewno i kamień. Zachwycają ogrodowe rzeźby i miejsca do odpoczynku. Powalająca jest biżuteria ogrodowa. Bardzo klimatyczne miejsce.


Haniu, może wybierzesz sie kiedyś na wycieczkę do Niderlandów - ten ogród jest po drodze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:59, 04 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Rojodziejowa napisał(a)
Dzięki za oprowadzenie po cudnym ogrodzie Co to za roślinka kwitnąca na fioletowo na tym zdjęciu: https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/240/2404144/original.jpg


Nie wiem dokładnie, ale wygląda na jedną z jednorocznych szałwii.
Może tutaj znajdziesz podobną
https://shop.garten-jan.de/de/kraeuter/salbei/?view_mode=default&listing_sort=&listing_count=240
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 13:19, 04 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8398
Chyba znalazłam - Strobilanthes attenuata
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 13:25, 04 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Rojodziejowa napisał(a)
Chyba znalazłam - Strobilanthes attenuata


Tak, to może być to (kciuk do góry)
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 15:08, 04 sty 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Bardzo bogaty ogród, zarówno pod względem roślinności, jak i form czy ozdób. Ale nie sprawia wrażenia przeładowania a bardziej przytulności. Podoba mi się. Wiele smaczków. Piękna wyprawa.
Dziękuję, że pokazujesz nam nowe miejsca. Wiele można się dzięki temu nauczyć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Ewik 21:49, 04 sty 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow cudnie, przepadłam
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies