Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kręgi na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Kręgi na trawniku

pmarki 14:07, 12 lut 2023

Dołączył: 12 lut 2023
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów
Wiele się dzięki Wam nauczyłem i dowiedziałem podczas zakładania mojego ogródka, dlatego mam nadzieję, że i tym razem ktoś doradzi.

Na jesieni pojawiły się na trawniku 'magiczne kręgi' (jak na zdjęciu), jest ich kilka nieregularnie rozrzuconych, ale wszystkie wyglądają bardzo podobnie: sucha trawa wokół zielonej kępki, jedne większe, drugie trochę mniejsze. Ponieważ wcześniej widziałem kilka larw chrząszczy, opryskałem dwa razy p-drakolem. Ciężko powiedzieć, czy to coś pomogło, bo i tak wegetacja trawy zamarła na zimę.
Czy ktoś z Was kiedykolwiek widział podobne kręgi na trawniku lub wie co może być ich przyczyną?

Edit - poprawnie wstawione zdjęcie
sylwia_slomc... 18:11, 12 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Zdjęcie się nie pokazało. Ale jeśli to kręgi to wpisz w wyszukiwarkę czarcie kręgi na trawie i porównaj czy to nie to.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pmarki 08:23, 13 lut 2023

Dołączył: 12 lut 2023
Posty: 3
Niestety to nie czarcie kręgi.
Gardenarium 20:10, 14 lut 2023


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może coś leżało na trawniku i było przestawiane, piłka, miska itp?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anda 08:58, 17 lut 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
To choroba grzybowa. Jaka trudno powiedzieć, bo zbyt mało informacji.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
pmarki 09:20, 25 lut 2023

Dołączył: 12 lut 2023
Posty: 3
Na trawniku nic nie leżało (co ciekawe u sąsiada pojawił się podobny okrąg). Choroba grzybowa to już jakiś trop, dziękuję za podpowiedź.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies