Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » MaŁy przedogródek brak pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

MaŁy przedogródek brak pomysłu

Mamba0405 13:36, 16 lut 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Agatorek napisał(a)


Ja mam ogród w dość wietrznym miejscu i na większości rabat mam korę. Jeszcze nie zauważyłam, żeby mi zawiewało na trawę.

Mogłabyś zrobić spis roślin, jakie są na tej rabacie? Trochę niewyraźnie widać na rysunku.

Rozplenice
Liatra fioletowa
Śliwa bordowa
Berberys bordowy
Żurawka bordowa pod wierzbą hakuro
Lawenda
Trawa miskant chiński dronning ingrid
Hortensja
____________________
ogród mamby
Mamba0405 13:55, 16 lut 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
W ogródku mam:
rozplenice
Liatra fioletowa
Berberys czErwony- bordowy
Śliwa bordowa
Żurawki bordowe
Wierzba hakuro
Lawenda
Hortensja
Miskant chiński dronning ingrid
____________________
ogród mamby
Mamba0405 16:56, 16 lut 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Agatorek napisał(a)


No co .
Lubię kamienie, ale te tutaj jakoś mi nie pasują. Może jakby były innego koloru?. Może jakby były mniejsze ?



Mąż też myślał nad ich wymiaą ale na jakie...szare...nie bardzo...mniejsze otoczaki mogę dosypać,bo tutaj już się prześwity robią
____________________
ogród mamby
Mamba0405 16:56, 16 lut 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Agatorek napisał(a)


No co .
Lubię kamienie, ale te tutaj jakoś mi nie pasują. Może jakby były innego koloru?. Może jakby były mniejsze ?



Mąż też myślał nad ich wymiaą ale na jakie...szare...nie bardzo...mniejsze otoczaki mogę dosypać,bo tutaj już się prześwity robią
____________________
ogród mamby
Mamba0405 21:18, 16 lut 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Jakby co to mogę połączyć rabaty. Tam jest brzoza zwisająca pod nią kule z bukszpanu plus trawą ponny. Obwódką to berberysy czerwone w środku turzyca, Laurowiśnia i ostrożki fioletowe. Na tamtej rabacie jest kora wysypana
____________________
ogród mamby
Mary 22:28, 16 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mój przedogródek jest od północy. Dodatkowo osłania go dąb. Rosną tam berberysy Orange Sunrise i Admiration. Są w takich warunkach mdłe. Podobnie Bagatelle, który kiedyś miałam. Więc czerwone berberysy odradzam. Nie mają szans na ładne wybarwienie w takich warunkach.
Proponuję zajrzeć do przeogródka Wioli. To jest słoneczny przedogródek, ale rośnie w nim między innymi hakonechloa i ciemierniki. Te rośliny bardzo dobrze nadają się do cienia.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10828-wizytowka-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=2
Zamiast bukszpanów polecam cisy.

Czy wiesz co lubisz? Rośliny posadzone w liniach i geometrycznych wzorach czy raczej bardziej nieregularne kompozycje?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mamba0405 05:52, 17 lut 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Mary napisał(a)
Mój przedogródek jest od północy. Dodatkowo osłania go dąb. Rosną tam berberysy Orange Sunrise i Admiration. Są w takich warunkach mdłe. Podobnie Bagatelle, który kiedyś miałam. Więc czerwone berberysy odradzam. Nie mają szans na ładne wybarwienie w takich warunkach.
Proponuję zajrzeć do przeogródka Wioli. To jest słoneczny przedogródek, ale rośnie w nim między innymi hakonechloa i ciemierniki. Te rośliny bardzo dobrze nadają się do cienia.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10828-wizytowka-malymi-krokami-ogrod-wioli?page=2
Zamiast bukszpanów polecam cisy.

Czy wiesz co lubisz? Rośliny posadzone w liniach i geometrycznych wzorach czy raczej bardziej nieregularne kompozycje?
[/quote
Rabaty mają linie proste ale staram się wprowadzać tam też lekkie kształty takie jak kule. Pozostałe nasadzenia też mają raczej linie proste. Na pozostałych rabatach mam sporo rozchodnikow różowych i jeżówek, myślałam żeby tymi roślinami połączyć i nawiazać do reszty ogrodu
____________________
ogród mamby
anuska2507 08:58, 17 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Ta bordowa śliwa to Pissardi? Długo już tam rośnie? Może dać ją w centrum rabaty, a wokół hortensje bukietowe (białe kółka), w plecach miskanty (zielone), a w wolnym miejscu z przodu jakieś niższe rośliny (bodziszki/hakone/cisy)?



Planujesz jakiś żywopłot od drogi na tej rabacie?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Mamba0405 17:32, 17 lut 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
anuska2507 napisał(a)
Ta bordowa śliwa to Pissardi? Długo już tam rośnie? Może dać ją w centrum rabaty, a wokół hortensje bukietowe (białe kółka), w plecach miskanty (zielone), a w wolnym miejscu z przodu jakieś niższe rośliny (bodziszki/hakone/cisy)?



Planujesz jakiś żywopłot od drogi na tej rabacie?

Rośnie tam 5 lat tak Śliwa pissardi i szczerze to boję się ją wykopywać. Nie będę robić żywopłotu.
____________________
ogród mamby
anuska2507 21:05, 17 lut 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Jak ma już 5 lat, to też wydaje mi się, że lepiej jej nie ruszać.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies