Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bałagan w przed ogródku

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałagan w przed ogródku

Mamba0405 06:01, 04 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Witam wszystkich, przychodzę,bo jesteście moją ostatnią deską ratunku. Przesadziłam kwiaty ale nadal tam ”bałagan".Nie wiem co posadzić aby to było miłe dla oka a zaraz nie musieć wszystkiego wykopać,jestem otwarta na każdą krytykę i pomysł, wierzę że osoby tutaj jednym zerknieciem wiedzą co zmienić.
____________________
ogród mamby
sylwia_slomc... 14:06, 04 sie 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Witam, a jak się sprawa ma z resztą ogrodu? To ważne pytanie bo dobrze jest gdy ogród jest spójny tematycznie. Nie ma też żadnych danych co do rejonu kraju rodzaju gleby, warunków wodnych i stron świata. Bez tego nie da się sensownie doradzić.
Musisz też mieć zielony podpis na dole bo inaczej nikt Cie nie odszuka na forum.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 15:35, 04 sie 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Trzeba też trochę pochodzić po tematach, żeby ściągnąć innych do siebie

Sylwia, Mamba już wcześniej zakładała temat, zresztą chodziło o tę samą rabatę. Pamiętam, bo pytałam o to, czy jest bardzo przywiązana do kamieni .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mamba0405 07:35, 05 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witam, a jak się sprawa ma z resztą ogrodu? To ważne pytanie bo dobrze jest gdy ogród jest spójny tematycznie. Nie ma też żadnych danych co do rejonu kraju rodzaju gleby, warunków wodnych i stron świata. Bez tego nie da się sensownie doradzić.
Musisz też mieć zielony podpis na dole bo inaczej nikt Cie nie odszuka na forum.

Co oznacza zielony podpis? Jestem osobą która nie udziela się w mediach, raczej obserwuję, Reszta ogrodu
Gleba piasek z górną nową warstwą przed ogródek słońce przez pół dnia, piasek po około 10 cm w dół, reszta ogrodu to słońce przez cały dzień


A może w miejsce tej hortensji dać 3 kule czarne? Gdzieś dalej mam już kule to będzie nawiązanie, kule będą cały rok plus kontrast do kamieni?
____________________
ogród mamby
Mamba0405 07:42, 05 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Agatorek napisał(a)
Trzeba też trochę pochodzić po tematach, żeby ściągnąć innych do siebie

Sylwia, Mamba już wcześniej zakładała temat, zresztą chodziło o tę samą rabatę. Pamiętam, bo pytałam o to, czy jest bardzo przywiązana do kamieni .


Co do kamieni czy przywiązana raczej brak pomysłów na inne, bo myślałam o zmianie, może dosypać mniejsze w innym kolorze ale jakim?
____________________
ogród mamby
Agatorek 08:18, 05 sie 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Nie dosypywałabym innego koloru, już lepiej pozostać przy jednym.

Z tego co pokazałaś, masz bardzo ładny ogród.

W przedogródku może dodać jakieś niższe, zwiewne trawy? Stipę lub turzycę Raureif? Albo mniejsze rozplenice?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 08:34, 05 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mamba0405 napisał(a)

Co oznacza zielony podpis? Jestem osobą która nie udziela się w mediach, raczej obserwuję,

Chodzi o to, żeby pod Twoim wpisem na forum był link do Twojego wątku. Dzięki temu, gdy wpiszesz się w wątku innej osoby, będzie można do Ciebie trafić wykorzystując link.
Tu jest informacja na ten temat.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie
Jeśli potrzebujesz pomocy daj znać, pomogę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mamba0405 10:51, 05 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Agatorek napisał(a)
Nie dosypywałabym innego koloru, już lepiej pozostać przy jednym.

Z tego co pokazałaś, masz bardzo ładny ogród.

W przedogródku może dodać jakieś niższe, zwiewne trawy? Stipę lub turzycę Raureif? Albo mniejsze rozplenice?


Myślałam o turzycy,tylko czy ta jej zieleń nie będzie się" gryzła" z zimną tonacją fioletowych kwiatów? I gdzie je wpleść ramkę z przodu i z boku przed tymi kulistymi iglakami?
____________________
ogród mamby
Mamba0405 11:03, 05 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Mary napisał(a)

Chodzi o to, żeby pod Twoim wpisem na forum był link do Twojego wątku. Dzięki temu, gdy wpiszesz się w wątku innej osoby, będzie można do Ciebie trafić wykorzystując link.
Tu jest informacja na ten temat.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie
Jeśli potrzebujesz pomocy daj znać, pomogę.


Zrobione,mam nadzieję że działa,co myślisz o czarnych kulach zamiast hortensji? I zmianie tej tylnej trawy na bardziej lekką,taką mam z tyłu ale nie wiem jak się nazywa ale to nie problem.
____________________
ogród mamby
Mamba0405 11:05, 05 sie 2023

Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 31
Mary napisał(a)

Chodzi o to, żeby pod Twoim wpisem na forum był link do Twojego wątku. Dzięki temu, gdy wpiszesz się w wątku innej osoby, będzie można do Ciebie trafić wykorzystując link.
Tu jest informacja na ten temat.
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2991-link-w-podpisie
Jeśli potrzebujesz pomocy daj znać, pomogę.


Zrobione,mam nadzieję że działa,co myślisz o czarnych kulach zamiast hortensji? I zmianie tej tylnej trawy na bardziej lekką,taką mam z tyłu ale nie wiem jak się nazywa ale to nie problem.
____________________
ogród mamby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies