Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kłaniam się i o radę proszę

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłaniam się i o radę proszę

suna 14:10, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Witam !
Jestem tu nowa i w niewiele wiem o ogrodach. Stąd moja prośba. Mam taras wykonany z klinkieru, z obrzeżami granitowymi, obetonowanymi. Boki będą obsypane ziemią i przysypane żwirem granitowym i będą przechodzić w opaskę dookoła domu. Co mogłabym posadzić na tych bokach tarasu. Bok ma szerokość 1m, ale nie można nic posadzić zbyt blisko obrzeży tarasu, bo tam jest beton. Taras jest w miejscu zacienionym.
Doradźcie Moi Kochani! Co tam można posadzić, żeby ładnie, elegancko wyglądało?Coś w stylu Ogrodowiska, który bardzo mi się podoba. Czy można posadzić coś wyższego, żeby trochę zasłonić się od sąsiadów?
Domi 14:13, 09 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj, najlepiej by było, gdybyś wstawiła fotkę tarasu.Nawet najlepszy opis nie jest w stanie jej zastąpić. Wtedy będzie dużo łatwiej coś doradzić.Pozdrawiam
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
suna 14:18, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
To mój pierwszy post. Wybaczcie! Spróbowałam edytować.
Gardenarium 14:35, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Suna, bardzo ładnie można to zagospodarować. Trzeba tylko ostrożnie wybrać starą ziemię i gruzy betonowe. A potem pod rośliny nasypać żyznej ziemi, kompostu.

Ja bym posadziła ekran strzyżony z cisa.
Powinien być zwarty i szczelny od razu po posadzeniu



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:40, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam prosty ekran z cisa. Tak właśnie powinien wyglądać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
suna 14:49, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
A czy nie przeszkadza to, że ten bok jest pod kątem?
Gardenarium 14:51, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeszkadza, należałoby chociać dwie kostki podmurować, na ile pozwoli sytuacja z opaską.
Już widzę, tu gdzie ściana należy dołożyć membranę,żeby chronić ścianę od ziemi.




Tu gdzie schodki też trzeba przemurować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
suna 15:03, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie nie da rady za bardzo podmurować. Należałoby wzmocnić podłoże gdzie jest dolna kostka granitowa. Czyli dolną kostkę rozwalić i najlepiej wykonać fundament i murek z kostki. Mąż chyba by wyszedł z siebie.
suna 15:48, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
A czy niekoniecznie kierując się aspektem zasłonienia od sąsiadów, coś można posadzić, nie zmieniając kształtu tego boku? Czyli tego, że jest na skos?
ewalm 17:07, 09 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Można obsadzić trzmieliną pnacą (Euonymus fortunei), płoży sie więc zasłoni te okolice, gdzie nie można nic posadzić przy granicy z tarasem, wytrzyma w cieniu. Mozna wybrać odmianę o kolorowych liściach, np. żółtych, przycinać żeby była gęsta i niska, i traktując ją jako tło posadzić w niej jeszcze coś, co będzie z niej wystawało. Ale ziemia powinna być przyzwoitej jakości.
____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies