Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kłaniam się i o radę proszę

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłaniam się i o radę proszę

suna 18:41, 09 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Dziękuję za odpowiedź. Poczytałam o tej roślince i bardzo mi się spodobała. Czy w przypadku tego typu roślin lepiej jest gdy podłoże jest wyżwirowane czy lepiej gdy to jest sama ziemia?
Gardenarium 22:32, 09 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taki wydzielony fragment obwiedziony kostką fajnie wygląda wyżwirowany, więc można wyżwirować.
Należy dużo uwagi poświęcić przygotowaniu stanowiska dla roślin, wybrać byle jaką ziemię i nasypać kompostu. To bardzo ważne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 12:37, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie musisz robić nowego murku - wystarczy dodać dwie kostki i będzie siedzieć - jeśli chcesz się oczywiście zasłonić - ale możesz też posadzić taki ekran na tym skosie.

Jeśli nie chcesz się zasłonić to posadź tu może jakieś ozdobne trawy jak hakonechloa macra - i formy pienne.

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 12:38, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
suna napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź. Poczytałam o tej roślince i bardzo mi się spodobała. Czy w przypadku tego typu roślin lepiej jest gdy podłoże jest wyżwirowane czy lepiej gdy to jest sama ziemia?


Nie ma to za bardzo znaczenia.
Jeśli jednak taka trzmielina dotyka ziemi wypuszcza korzenie na łodygach i łatwo ją rozmnożyć
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
suna 17:13, 10 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Dziękuję za odpowiedź. Piękna ta trawa. Podpatrzyłam na forum jeszcze roślinkę o nazwie runianka japońska. Myślicie, że połączenie tej trawy na rogach schodów z tą rośliną to dobry pomysł? Czy lepiej ekran z cisa? Czy ten ekran na zboczu będzie wyglądał ładnie?
Sebek 17:17, 10 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Według mnie ładnie

A runianka też fajna

Na końcu ekran, a przed tym te roślinki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 21:52, 10 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdybym robiła ten ekran, na pewno bym wcisnęła na brzegu nawet Hakone Runianki - nie bo ten sam kolor, do cisa potrzeba coś rozjaśniającego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
suna 14:15, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
Słuchajcie, a co myślicie o posadzeniu w rządku kulek na pniu a pod nimi dywan np. z runianki lub innej rośliny. Doradźcie proszę, jakie w tej opcji wybrać gatunki żeby kolorystycznie pasowało.
Sebek 14:26, 11 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ten pomysł też fajny


Fajnie by było tam dać właśnie zimozielony dywanik - czyli z pachychandry, może wrzośców - i może między kulkami jeszcze jakieś miskanty jak morning light - bujałyby się fajnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
suna 14:56, 11 lis 2011


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 26
A co dać na pniu? Żeby z tą pasychandrą pasowało?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies