Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ZMIANY

Pokaż wątki Pokaż posty

ZMIANY

Bogdzia 15:41, 17 lis 2011


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Moim zdaniem linię rabaty poprowadź faliście dośc dużymi falami bo to dobrze wygląda a przede wszystkim wygodnie się kosi trawę. Ja bym przesadziła wszystko z tych dwóch wysepek albo na tą dużą rabatę albo jeśli masz dużo miejsca połacz w jedną większą rabatę( również ze względu na koszenie trawy). Czarne sosny to potężne drzewa no chyba że będziesz je formowac ale i tak potrzebują sporo niejsca a formowane trzeba przecież dobrze wyeksponowac. Rododendrony rosną za blisko sosen. Bardzo szybko będzie trzeba je przesadzic.To tyle moich sugestii. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
ell 17:15, 17 lis 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Zaglądam z ciekawości, bo nowy ogródek to kolejne fotki - uzależniłam się już. Witaj na Ogrodowisku.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
ponentasi 11:08, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lis 2011
Posty: 44
Witaj Bogdzia, linia falista wygląda lepiej , rozrysowałam sobie. Wiem, że czarne sosny to duże drzewa, ale uwielbiam je. RH przesadzę, masz rację rosną za blisko. Dziękuję za radę i pozdrawiam.
____________________
ponentasi 11:09, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lis 2011
Posty: 44
Witaj Elu. Ja też jestem już uzależniona.
____________________
Elfik 20:25, 30 gru 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Witam! Ja też przyłapałam się na uzależnieniu, więc chwilami funduję sobie przerwy odwykowe... Dziękuję za odwiedziny w moim wątku, Tobie życzę sukcesów w urządzaniu ogrodu i w ogóle wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gardenarium 22:30, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ponentasi napisał(a)


Na mapce przy świerkach zaznaczyłam linię rabaty jaką chcę zrobić ale coś mi to nieładnie wyszło. nie wiem czy robić faliście, czy kanty. Chcę połączyć to razem z tą rabatą co jest karpa, tylko zostawić te dwa koła z sosnami na środku. Czy to dobry pomysł?


Jedno koło, a nawet niekoniecznie koło można zostawić ( to z lewej) a drugie bym zlikwidowała, przesadziła rośliny w rabatę. Linia na projekcie fajna jest. Nie warto włączać tak daleko oddalonej wyspy w rabatę bo zatracisz proporcje.

Za drugim oglądaniem spodobała mi się beczka z truskawkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ponentasi 12:38, 11 kwi 2013


Dołączył: 08 lis 2011
Posty: 44
Witam ponownie po przerwie. Za swierki srebrne, które wykopalam posadzilam serbskie. Ile centymetrow od serbow posadzic hortensje limelight i co przed nimi( tam bedzie 15 metrow dlugosci ), cyprysiki zolte czy choine kanadyjsa karlowa, moze jakies kule z cisa na pniu tak wkomponowac?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies