Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Podlewanie roślin iglastych i innych zimozielonych przed zimą

Pokaż wątki Pokaż posty

Podlewanie roślin iglastych i innych zimozielonych przed zimą

Sebek 22:39, 18 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Niee - tylko jutro i na tym zakończę. Jak się utrzymuje minusowa temperatura w dzień to roślin się już nie podlewa

U nas jest już dość mroźno - ostatnio mrozik nawet cały dzień trzymał.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:41, 18 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do podlewania każdy dobiera jego intensywność do roślin które posiada i do możliwości, a także chęci.
Podlewanie dotyczy roślin zimozielonych - zarówno iglastych jak i liściastych, a nawet jak czytaliśmy - także róż.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/209-przygotowanie-roz-do-zimy

Roślina zimozielona transpiruje, a w glebie nie ma nic wody, więc jak ma uzupełnić jej braki? Będzie zwijać liście, albo je zrzucać. Chodzi też o lepsze zimowanie, rośliny podlane lepiej to zniosą, suche - szybciej wypadną.

Nawet zimą (pewnie słyszeliście o tym) w okresach odwilży należy podlewać rośliny zimozielone ale mało kto to robi.
Ja podlewam bukszpany w donicach.

To, że marzną to już inna przyczyna, przemarzają im korzenie. Jak były zadołowane z donicami w gruncie i podlewane - przezimowały.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:57, 18 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli ogród suchy a w nocy są przymrozki, jednak w dzień sprawdzimy, że ziemia nie zmarznięta - możemy jeszcze uzupełnić braki wody w glebie. Pomożemy roślinom zimozielonym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 16:16, 21 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witajcie Dyskutanci Szanowni!
Ja jeszcze wczoraj solidnie podlewałam. Jest strasznie sucho. Jeżeli ziemia jest niezamarznięta to należy podlać. Zwłaszcza młode jednoroczne rośliny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
monteverde 10:16, 27 lis 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
racja ja też podlewam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
MarekW 19:05, 27 lis 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
I ja też podlewam od jakiegoś czasu prawie codziennie ale różne fragmenty ogrodu, który jak pewnie pamiętacie jest młodziutki. Wczoraj prawie cały dzień pracował zraszacz
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Sebek 19:07, 27 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie węże pochowane - będzie co będzie - raz podlałem bardzo porządnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 21:02, 27 lis 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja się też przełamałam i podlewam . nigdy tego nie robiłam , bo jesień to deszcze ,ale u nas przez 3 miesiące nie spadła kropla deszczu . trawa zżółkła , ale jej przecież nie będę podlewać . za to boję się najbardziej o rh. i azalie japońskie . mam niektóre młode okazy i tyle czasu bez wody . masakra
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Jagna 21:52, 27 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Ja podlewam moje też, głownie dlatego ze sucho i wiatr, temperatura dziwnie wysoka.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Gardenarium 19:10, 05 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
maggra napisał(a)
Witajcie,

Jak to jest z podlewaniem jesiennym.

Chodzi mi o to jak często podlewacie swoje różaneczniki i azalie w okresie jesiennym. Czy inaczej azalie które zrzucają liście na zimę a inaczej różaneczniki? A co z piwoniami chińskimi- podlewać? Czy pozwolić aby liście same uschły i opadły?

U mnie dzisiaj na termometrze 21 stopni i sucho i teraz nie wiem czy podlewać częściej czy sporadycznie aby roślinki szykowali się już po woli do zimowanie

W moim ogródku rosną różaneczniki, azalie japońskie i azalie gandawskie i piwonie chińskie i nie wiem już za bardzo jak je teraz przed zimą podlewać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies