Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rabaty z uzasadnieniem...

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty z uzasadnieniem...

Gardenarium 23:37, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bordowa Imperata cylindrica "Red Baron" to idealne wręcz tło dla delikatnie różowego rozchodnika.

Mieczowate, ostre liście trawy i płaskie kwiatostany - to także jest plusem tej kompozycji



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 23:38, 29 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Gardenarium napisał(a)


Mnie by się spodobało to zestawienie kolorów na jesienną rabatę z daliami. Atrakcyjne kolory, jednak ta ciemna rozplenica u nas nie zimuje.


Pennisetum setaceum 'Rubrum' zdecydowanie nie zimuje. Tę odmianę paskowaną na pierwszym planie 'Fireworks' kupiłem w tym roku. Wylądowała w pojemniku. Rośnie wolniej niż zwykłe 'Rubrum' i szybciej przymrozki uszkodziły jej liście więc pewnie bedzie jeszcze wrażliwsza
____________________
Mariusz
Gardenarium 23:40, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zdjęcie ma chyba najdłuższą historię "zapożyczania" na pewien serwis.
Spodobało się i już, masowo sobie je "zapożyczano" bez zgody.

Teraz debiutuje u nas legalnie

Dla mnie kompozycja doskonała, może Hakonechloa powinna być bardziej żółta, ale nie czepiajmy się



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:46, 29 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz moim zdaniem nieco weselsza kompozycja- wspaniale rozjaśnia tę rabatę.

Carex buchananii i Hakonechloa macra "Aureola"


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 23:48, 29 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Takie coś lubię Duże plamy, mocno kontrastujące.

____________________
Mariusz
Gardenarium 00:09, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kolejna propozycja traw w roli głównej.

Biała trawa i małe kwiatki - punkciki.

To Cortaderia selloana 'Silver Comet' i pomarańczowe delikatne kwiatki krokosmii (cynobrówka)

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 00:13, 30 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Gardenarium napisał(a)
Kolejna propozycja traw w roli głównej.

Biała trawa i małe kwiatki - punkciki.

To Cortaderia selloana 'Silver Comet' i pomarańczowe delikatne kwiatki krokosmii (cynobrówka)



Cortaderia do zastąpienia w naszym klimacie jakimś paskowanym miskantem, niestety... Ja widziałbym w tej kompozycji, w zastępstwie, też Spartina pectinata 'Aureomarginata, ale w ograniczniku.
____________________
Mariusz
Gardenarium 00:15, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja bym widziała Miskant obrzeżony jakiś. Wiem, że Spartina podobnie zwisa ładnie, jak Cortaderia. Lubiłam kiedyś Spartinę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 00:17, 30 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Gardenarium napisał(a)
Teraz moim zdaniem nieco weselsza kompozycja- wspaniale rozjaśnia tę rabatę.

Carex buchananii i Hakonechloa macra "Aureola"




to chyba nie jest Carex buchananii bo za bardzo sie rozkłada... Myślę, że z uwagi na różnice pokroju Imperata 'Red Baron' byłaby lepsza.
____________________
Mariusz
Gardenarium 00:17, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To chyba miskant cukrowy. Ta ściana ma jak najbardziej uzasadnienie. Ma za zadanie zasłonić nieciekawe miejsca, a jak dojdzie do torów to niechybnie zostanie podgolona.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies