Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rabaty z uzasadnieniem...

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabaty z uzasadnieniem...

Gardenarium 00:20, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Panicum milaceum "Purple Haze" i Echinacea (jeżówka)

Bardzo dobry kolor dobrany do jeżówki. Te rośliny w samotności bez towarzystwa nie byłyby tak piękne. Mgiełka podkreśla konkretne kwiaty jeżówki



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:21, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mariusz_Surowinski napisał(a)

Teraz moim zdaniem nieco weselsza kompozycja- wspaniale rozjaśnia tę rabatę.

Carex buchananii i Hakonechloa macra "Aureola"




to chyba nie jest Carex buchananii bo za bardzo sie rozkłada... Myślę, że z uwagi na różnice pokroju Imperata 'Red Baron' byłaby lepsza.


Nie upieram się, że jest, ale za to myślę, że Carexu powinno być więcej, Chyba tutaj nieco wyłysiał. Wg m,nie Impereta byłaby zbyt już kontrastowa bol i nieco pasiasta. Chyba za dużo tego dobrego? Nie uważasz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 00:22, 30 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Robiłem takie "coś" na granicy trawnika i lasku brzozowego, który jednocześnie był kompostownikiem i magazynem. Przyjąłem, że miskant cukrowy w brzozy nie wejdzie bo za ciemno a od strony trawnika poradzi z nim sobie kosiarka. Nie byłem tak od kilku lat więc nie wiem czy się sprawdziło
____________________
Mariusz
Mariusz_Suro... 00:24, 30 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Gardenarium napisał(a)
Panicum milaceum "Purple Haze" i Echinacea (jeżówka)

Bardzo dobry kolor dobrany do jeżówki. Te rośliny w samotności bez towarzystwa nie byłyby tak piękne. Mgiełka podkreśla konkretne kwiaty jeżówki





Fajne ale na duży ogród. Bo kompozycja późno atrakcyjna...
____________________
Mariusz
Gardenarium 00:26, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tamta kompozycja z Carexem to tam są dwa Carexy. Ten stojący to na pewno buchananii. jest etykieta, może odczytam.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 00:28, 30 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Gardenarium napisał(a)


Teraz moim zdaniem nieco weselsza kompozycja- wspaniale rozjaśnia tę rabatę.

Carex buchananii i Hakonechloa macra "Aureola"




to chyba nie jest Carex buchananii bo za bardzo sie rozkłada... Myślę, że z uwagi na różnice pokroju Imperata 'Red Baron' byłaby lepsza.


Nie upieram się, że jest, ale za to myślę, że Carexu powinno być więcej, Chyba tutaj nieco wyłysiał. Wg m,nie Impereta byłaby zbyt już kontrastowa bol i nieco pasiasta. Chyba za dużo tego dobrego? Nie uważasz?


'Aureola' zdecydowanie dominuje, to jest bezdyskusyjne. Ale z drugiej strony widzimy tylko fragment rabaty i oceniamy... Może z drugiej strony być podobna plama tej brązowej turzycy i wtedy być może całość sie może równoważyć.
____________________
Mariusz
monteverde 00:31, 30 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Piękne te rabaty z trawami, ale to trzeba mieć hektary ogrodu, więc mnie zostaje oglądanie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 00:31, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miscanthus nepalensis podkreśla kształt mostku w oddali

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:35, 30 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stipa stenophylla ładnie się zaplątała z kwiatostanami trzykrotki (Tradescantia)

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariusz_Suro... 00:37, 30 gru 2011

Dołączył: 26 paź 2010
Posty: 374
Gardenarium napisał(a)
A ja bym widziała Miskant obrzeżony jakiś. Wiem, że Spartina podobnie zwisa ładnie, jak Cortaderia. Lubiłam kiedyś Spartinę.


Tutaj nie ma za bardzo wyboru. 'Variegatus' bo inne sa podobne i tak naprawde różnią się metką. 'Cosmopolitan' i 'Cabaret' podmarzają... 'Morning Light' się tak nie wyłoży, chociaż... jakbybyła duża kępa...
Można jeszcze brać pod uwage Arundo 'Varsicolor' ale ono ma szersze liście i wrażliwe. Miskant 'Jubilaris' nie zawsze się dobrze wybarwia i jest raczej kremowo-żółty niż biały...
____________________
Mariusz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies