Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bardzo ozdobny iglak

Pokaż wątki Pokaż posty

Bardzo ozdobny iglak

Gardenarium 00:22, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
madlen napisał(a)









Uploaded with ImageShack.us

Poszukuję jakiegoś pięknego iglaka , takiego na lata , żeby nie wypiętrzał się po latach , nie brązowiał na zimę , nie chorował i był b. ozdobny Możecie mi coś doradzić ??? Myślałam o kształcie stożkowym i mocnej zieleni . Tak może żeby zimą np. przyozdabiać go na święta .



Może tu rosnąć duży świerk serbski, ale czy on będzie bardzo ozdobny?
Nie choruje, nie brązowieje i ma ładne szyszki.

Każdy może być ozdobny jeśli będzie zadbany i duży kupiony, równiutki, gesty i zdrowy.
Żeby nie wiem jaki się trafił musi być "wypasiony" a nie malutki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:30, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magnolia napisał(a)
ja także myślę że typ Sebka nie jest dobrym typem, bo cis nie będzie pięknie rósł na suchych,ubogich glebach.



A ja bym się tak zupełnie nie zgodziła Na pewno nie będzie rósł na podmokłych, ale na suchych? Zakładam że wykopiemy mu dół, damy kompostu, i będziemy dbać, podlewać.

Lepsza zawsze jest sucha gleba niż podmokła. Wystarczy ją wzbogacić.


W środku nie ogołoci się strzyżony cis, świerk serbski plus P. omorika "Nana", która rośnie regularnie, ale nie jest całkiem zielona.

Proponuję zrobić tutaj kompozycję trzech roślin. Pierwsza wysoka stożkowa, druga kulista a trzecia rozłożysta.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:33, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A mnie się wydaje, że nie musisz sadzić bardzo ozdobnej rośliny, możesz nawet coś wyszukanego w szkółce, a nie z naszych porad. Pojedź po prostu i coś wybierz. Będzie pasowało tę rabatkę wysypać żwirkiem. Potem zadbaj o trawnik, bo żaden iglak nie poprawi sytuacji jak trawa będzie zaniedbana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:37, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W takim razie przywołam jeszcze słynny link z iglakami.


http://www.baltezers.lv/?atvert=galerijas&gid=4
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 09:35, 26 lis 2011

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Danusia napisała :"Proponuję zrobić tutaj kompozycję trzech roślin. Pierwsza wysoka stożkowa, druga kulista a trzecia rozłożysta."

no tak podoba mi się ale chyba w tym " trójkącie " nie zmieszczą się
Gardenarium 11:00, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba by się zmieściły, jeden kolumnowy - np cis Fastigiata lub Wojtek , potem kulka np. jakiś karłowy świerczek np. Picea abies "Echiniformis" lub Picea pungens "Śleszyn" i jałowiec chiński Plumosa Aurea Byłyby 3 kolory - kolumna zielona, kulka niebieska a rozłożysty żółty. I niewielkie rozmiary.
Myslę, że takie coś by zdało egzamin. Całość wysypana kamyczkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:08, 26 lis 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Albo coś liściastego z iglaskami pod spodem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 12:37, 26 lis 2011

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Czy można jakoś powiększyć te napisy nad roślinkami???
laurowisnia 14:40, 26 lis 2011


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
gardenarium napisał(a)

ja także myślę że typ Sebka nie jest dobrym typem, bo cis nie będzie pięknie rósł na suchych,ubogich glebach.



A ja bym się tak zupełnie nie zgodziła Na pewno nie będzie rósł na podmokłych, ale na suchych? Zakładam że wykopiemy mu dół, damy kompostu, i będziemy dbać, podlewać.

Lepsza zawsze jest sucha gleba niż podmokła. Wystarczy ją wzbogacić.


W środku nie ogołoci się strzyżony cis, świerk serbski plus P. omorika "Nana", która rośnie regularnie, ale nie jest całkiem zielona.

Proponuję zrobić tutaj kompozycję trzech roślin. Pierwsza wysoka stożkowa, druga kulista a trzecia rozłożysta.





Cis da sobie radę na suchym stanowisku. Ja wsadziłam na próbę Wojtka przy tarasie od strony południowej, do tego na rabacie podwyższonej. Rośnie tam już 4 lata i pięknie wygląda.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Domi 18:38, 26 lis 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
madlen napisał(a)
chyba padnie na
picea abies Pusch lub białobok i będę podsadzała co roku cebulowymi


Miałam kilkuletniego Pusch'a i oddałam go. Jest malutki i ozdobny tylko wiosną. Później robi się cały ciemnozielony i całkiem zwyczajny.Moim zdaniem nie nadaje się na solitera na tej rabacie, bo niewiele na niej zmieni.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies