Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bardzo ozdobny iglak

Pokaż wątki Pokaż posty

Bardzo ozdobny iglak

Gardenarium 17:48, 15 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja wypowiem się, że nie polecam jodły koreańskiej jaka by nie była na zdjęciu. A na zdjęciach zawsze ładne pokazują. Mam uraz do jodeł, często zamierają im wierzchołki, rośnie potem taki krzywy "cudak" i nie wiadomo co z tym fantem zrobić, bo nie wygląda tak, jak miał wyglądać. Dlatego unikam koreanek jak ognia

Poza tym są podatne na sporo różnych szkodników, które albo powodują, że rośliny po prostu łysieją, albo mają jakieś kropki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kindzia 13:09, 10 wrz 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Moja koreanka właśnie zdycha...sadziłam ją jeszcze nie mając zielonego pojęcia o niczym. Mam gliniastą glebę (teraz wiem, że koreanka nie miała tam szans), to słoneczne miejsce i proszę o radę...jakiego iglaka tam posadzić, żeby nie był wysoki docelowo (miejsce między rabatkami a wykuszem - zasłoni światło), tak do 3 m max. Ma robić zimą za choinkę bożonarodzeniową, był kształtny, ładny, niekłopotliwy...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
magnolia 14:32, 10 wrz 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
nadaje sie wg. mnie choina kanadyjska, tylko musiałabys ją strzyc. No i jednak dodać jej do dołka dobrej, próchnicznej ziemi, która rozluźni glinę.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies